Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zręcznościowe Retro City Rampage trafi na system MS-DOS

Powrót do lat 80.

Zręcznościowa gra Retro City Rampage w 2D, inspirowana pierwszymi odsłonami serii Grand Theft Auto, trafi na nową, nietypową platformę docelową - MS-DOS.

Wspomnień czar

Wydany w 1981 roku system operacyjny Microsoftu nie otrzymuje w dzisiejszych czasach zbyt wielu produkcji, ale tytuł studia Vblank będzie wyjątkiem. Minimalne wymagania sprzętowe to procesor Intel 486, 3,7 MB wolnego miejsca na dysku, 4 MB pamięci RAM oraz MS-DOS w wersji co najmniej 3.3.

Posiadacze wydanych już odsłon PC i Mac będą mogli pobrać konwersję bez dodatkowych opłat.

Port obejmie wszystkie opcje z podstawowej gry, w tym otwarty świat, kampanię i wyzwania arcade.

„Tym samym dumnie demonstrujemy, że Retro City Rampage nie jest kolejną grą w stylu retro, lecz rzeczywiście mogło ukazać się w 1989 roku” - napisano w ogłoszeniu.

Produkcja dostępna jest na wielu platformach sprzętowych, dysponujących zazwyczaj nieco większą mocą: PC, Mac, PlayStation 3, PS4, PS Vita, X360, Wii i 3DS. Stworzono nawet ograniczony prototyp na konsolę Nintendo Entertainment System.

„Główną atrakcją pozostają setki motywów bliskich sercom graczy, sprawna, konsekwentna stylizacja i niezliczone małe, lecz sympatyczne pomysły. Z powodzeniem zapewnią długie godziny dobrej zabawy i wiele wzruszeń - zwłaszcza tym, którzy doskonale pamiętają co mają ze sobą wspólnego ołówek i kaseta magnetofonowa” - napisał w recenzji Wojciech.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze