Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Retro City Rampage dostępne na Xbox Live Arcade

Niezależna gra, inspirowana serią GTA, wkrótce ukaże się także w PlayStation Store.

Retro City Rampage trafia dziś do sprzedaży cyfrowej na Xbox Live Arcade - poinformował twórca gry Brian Provinciano. Inspirowana serią GTA gra niezależna kosztuje 800 punktów Microsoftu (ok. 35 zł). Dostępna jest bezpłatna wersja demonstracyjna.

Według Provinciano, tytuł trafi na europejski PlayStation Store w ciągu jednego lub dwóch tygodni. „Trzymam za to kciuki” - dodał producent na Twitterze.

„Retro City Rampage to hołd złożony grom wideo i popkulturze, do których miłość widoczna jest w każdym ze starannie umieszczonych na ekranie pikseli. Brian Provinciano, niezależny kanadyjski twórca gier, dziesięć lat poświęcił na przeniesienie nas w 8-bitowe lata osiemdziesiąte. Udało się, ale sam czar wspomnień to za mało, by powstał solidny tytuł. Na szczęście towarzyszy mu bardzo udany, choć miejscami nieco chaotyczny model rozgrywki.” Przeczytaj recenzję Wojtka w Eurogamer.pl (ocena: 8/10).

Retro City Rampage pierwotnie ukazało się w październiku ubiegłego roku na platformie PC, wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Profesjonale zdjęcie ekranu wykonane aparatem z komórki
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze