Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 3 - poziomy trudności: wspomaganie, standardowy, hardcore

Który poziom trudności wybrać?

Rozpoczynając nową grę w Resident Evil 3 po raz pierwszy, musimy wybrać jeden z trzech poziomów trudności. Każdy z nich charakteryzuje się inny stopniem utrudnienia bądź ułatwienia rozgrywki. Ważne, aby wybrać docelowy poziom wyzwania już na samym początku, bo potem zmiana jest możliwa tylko w ograniczonym zakresie.

Jeśli zginiemy, pojawi się ekran, na którym - korzystając odpowiedniego przycisku - zmienimy poziom trudności. W opcjach gry nie możemy ręcznie zmienić stopnia trudności.

Na początku do wyboru są trzy poziomy trudności:

  • Wspomaganie - to stopień przeznaczony dla początkujących graczy, którzy po raz pierwszy rozpoczynają przygodę z serią lub grami typu survival horror. Grając na tym poziomie trudności możemy liczyć na liczne ułatwienia, takie jak: pomoc w celowaniu do wrogów, automatycznie odzyskujemy pewną ilość zdrowia, przeciwnicy są wyraźnie słabsi, tworzymy większą ilość amunicji łącząc odpowiednie składniki, a także rozpoczniemy nową grę z karabinem szturmowym.
  • Standardowy - zalecany dla graczy obytych z grami wideo. Stopień pośredni pomiędzy poziomem łatwym (Wspomaganie) a trudnym (Hardcore).
  • Hardcore - zdecydowanie zalecamy wybrać ten poziom trudności - przy pierwszym podejściu do gry - tylko doświadczonym graczom, gdyż w stosunku do standardowego stopnia trudności musimy liczyć się z tym, że przeciwnicy będą silniejsi, a w świecie gry znajdziemy o wiele mniej amunicji i ważnych zasobów, a do tego tworzymy mniej nabojów i pocisków do broni. Tryb hardcore warto odpalić, gdy chociaż raz ukończyliśmy grę na standardowym poziomie trudności, a chcielibyśmy jeszcze raz rozpocząć przygodę w Raccoon City.

Istnieją jeszcze dwa trudniejsze poziomy, czyli koszmarny i inferno, które trzeba najpierw odblokować. Na stronie: Resident Evil 3 - poziomy trudności: koszmarny (nightmare), inferno, jak odblokować wyjaśniamy jak to zrobić.

Następnie: Resident Evil 3 - poziomy trudności: koszmarny (nightmare), inferno, jak odblokować

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - sterowanie na PS4, Xbox One i PC

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze