Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 obchodzi 20 urodziny

Wszystkiego najstraszniejszego!

Resident Evil 2 obchodzi dziś 20 urodziny - gra zadebiutowała 21 stycznia 1998 roku w Japonii, gdzie na początku trafiła na konsolę PlayStation. W Europie ukazała się kilka miesięcy później.

Wiadomo już, że powstaje pełnoprawny remake produkcji. Niedawno zastanawialiśmy się, czego można od niego oczekiwać.

Akcja drugiej części osadzona jest w Raccoon City, w którym rozprzestrzeniono niebezpieczny wirus. Niemal wszyscy mieszkańcy zmienili się w zombie.

Leon Kennedy akurat w dniu katastrofy rozpoczął pierwszy dzień pracy w policji. Spotyka Claire Redfield, która przyjechała do Raccoon szukać swojego brata, Chrisa - znanego z pierwszej części.

Leon i Claire gotowi do działania

Sequel rozbudowywał formułę z Resident Evil, oferując nieco bardziej zróżnicowane lokacje, nowych przeciwników i wprowadzając bohaterów, którzy odegrali później istotną rolę w historii przedstawianej na przestrzeni kolejnych gier.

Capcom nie zdradził jeszcze, kiedy zadebiutuje remake, ale niedawno zmienił logo w mediach społecznościowych serii na takie, które kojarzy się właśnie z klasycznymi odsłonami cyklu. Być może to sugestia, że konkretnych informacji doczekamy się już niedługo.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Resident Evil 2

Nintendo GameCube, PS1

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze