Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom zapowiada Resident Evil 2 Remake

Szczegóły pozostają nieznane.

Capcom zajmie się produkcją odświeżonej wersji Resident Evil 2 - poinformował Yoshiaki Hirabyashi ze studia R& D Division 1. Nie wiadomo jeszcze kiedy zadebiutuje remake.

Fani cyklu od wielu lat zachęcali deweloperów do rozpoczęcia prac nad nową wersją drugiej części cyklu. Prośby nasiliły się po zapowiedzi i premierze udanego Resident Evil HD Remake.

Nieznane są jeszcze żadne szczegóły na temat projektu. Można się jednak domyślać, że rozgrywka nie będzie zbytnio odbiegać od tej z oryginału.

Akcja Resident Evil 2 zaczyna się dwa miesiące po wydarzeniach z części pierwszej. Leon Kennedy i Claire Redfield starają się wydostać z Raccoon City, w którym wybucha epidemia tajemniczego wirusa.

Gra zadebiutowała pierwotnie w 1998 roku.

Warto przypomnieć, że nad remakiem Resident Evil 2 pracuje także grupa fanów. Darmowy tytuł, z podtytułem Reborn, powstaje na Unreal Engine 4 i ma ukazać się przed końcem lata.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze