Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remastery Baldur's Gate 1 i 2 oraz Icewind Dale z dużą aktualizacją

Nowe treści i poprawki.

  • Odświeżone wersje trzech klasycznych RPG dostosowano do systemów 64-bitowych
  • Gry wzbogaciły się też o nowe głosy i portrety dla postaci

Studio Beamdog opublikowało dużą aktualizację dla remasterów Baldur's Gate 1 i 2 oraz Icewind Dale na PC w wersji Steam. Patch o numerze 2.6 wprowadza zmiany i nowości, których część jest wspólna dla wymienionych gier.

Wśród najważniejszych modyfikacji jest dostosowanie produkcji pod systemy 64-bitowe. To oznacza, że tytułów nie uruchomimy już na systemach operacyjnych w wersjach 32-bitowych.

Ponadto do produkcji trafiło siedem dodatkowych głosów dla postaci. Kwestie nagrał między innymi Mark Meer, który fanom Mass Effect znany jest z roli komandora Sheparda - aktor ponownie wcielił się w maga Alveusa Malcantera i czarownika Baelotha Barrityla.

Zaimplementowano też dubbing zarejestrowany przez Trenta Ostera, szefa studia Beamdog, a także czterech innych pracowników firmy. Do tego 11 nowych portretów dla poszczególnych bohaterów.

Deweloperzy wyeliminowali również szereg błędów. Pełna lista usuniętych usterek oraz wdrożonych zmian i nowości dostępna jest we wpisie opublikowanym na Steamie. Aktualizacja nie jest na razie dostępna na urządzeniach mobilnych.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze