Skip to main content

Sklep mógł zdradzać datę premiery Silent Hill 2 Remake

W mych snach niespokojnych widzę tę datę...

Twórcy Silent Hill 2 Remake ostatnio milczą na temat swojej produkcji, jednak przeciek z australijskiego sklepu może zdradzać datę premiery wyczekiwanego horroru. Jeśli plotki się potwierdzą, to zagramy krótko po wakacjach. | PLOTKA

Od zapowiedzi nowej wersji Silent Hill 2 od Bloober Team mija dziewiąty miesiąc, a w temacie nadal panuje cisza. Możemy podejrzewać, że ma to związek z niedawna premiera innej gry polskiego studia, Layers of Fear, które zadebiutowało nieco ponad dwa tygodnie temu. Możliwe, że twórcy nie chcieli zanadto odwracać uwagi od swojej najnowszej produkcji.

Wygląda na to, że o odświeżonych przygodach Jamesa Sunderlanda usłyszymy więcej już niebawem, ponieważ według australijskiego sklepu Gorilla Gaming, remake Silent Hill 2 powinien trafić do sprzedaży 29 września tego roku - taka data widnieje przy stronie pozwalającej złożyć zamówienie przedpremierowe na grę w wersji na PS5.

Zamówienia przedpremierowe ruszyły także w sklepie Playasia, z którego pochodzą sprawdzone przecieki choćby odnośnie daty premiery Final Fantasy 16. Niestety, w przypadku azjatyckiego sklepu nie wyszczególniono konkretnej daty premiery. Silent Hill 2 Remake wyceniono na 254,08 zł w sklepie Playasia oraz na 89 dolarów australijskich (241,39 zł) w Gorilla Gaming.

Powyższe doniesienia należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ w żadnym przypadku nie są to oficjalne ani potwierdzone informacje. Obecnie nie wiadomo też, kiedy twórcy oficjalnie zdradzą swoje plany dotyczące premiery Silent Hill 2, jednak istnieje szansa, że dojdzie do tego najpóźniej podczas organizowanego w Polsce wydarzenia FearFest 2023, które odbędzie się na początku września.

Read this next