Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake psychologicznego horroru Pathologic dopiero jesienią 2017

Wydano wersję testową.

Psychologiczny horror Pathologic z 2006 roku to nieco zapomniany, lecz wyjątkowo unikatowy tytuł zza wschodniej granicy, posiadający oddanych fanów i status kultowego w niektórych kręgach.

Na Steamie dostępna jest odświeżona wersja produkcji w wersji HD, lecz deweloperzy ze studia Ice-Pick Lodge przygotowują obecnie komplety remake, opóźniony kilka miesięcy temu do jesieni 2017 roku.

Jest tejemniczo

Okazją do przypomnienia tej informacji jest opublikowana w tym miesiącu wersja testowa Pathologic: The Marble Nest, dostępna obecnie jedynie dla dziennikarzy i użytkowników, którzy wsparli prace na Kickstarterze w 2015 roku.

Oryginał opowiadał o przygodach jednego z trójki uzdrowicieli, starających się w dwanaście dni uratować miasteczko przed Piaskową Plagą, dziesiątkującą obywateli. Akcję obserwowaliśmy z perspektywy pierwszej osoby, podejmując wiele trudnych - i często błędnych - wyborów.

Codziennie otrzymywaliśmy listy opisujące zmiany, jaki nasze działania wprowadziły w mieście, ale nigdy nie wiedzieliśmy do końca, jak te modyfikacje wprowadzać.

The Marble Nest to osobna opowieść, zawierająca jednak podstawowe elementy rozgrywki, w tym statystyki (takie jak odporność, wyczerpania czy infekcja). Zaczynamy od dziwnego snu, w którym główny bohater - Bachelor - zdaje się walczyć z Plagą. Niewiele ma jednak sens. Witamy w Pathologic.

Poniżej gameplay z wersji testowej:

Następnie możemy ruszyć do eksploracji wycinka miasta. Nie otrzymujemy już listów, lecz w dowolnym momencie możemy przywołać ekran z ikonami przedstawiającymi myśli i pomysły postaci, a także interesujące wskazówki do zbadania.

Pomaga także usprawniony system ekwipunku i dialogów, a wszystko to powinno przełożyć się na bardziej „współczesne” podejście i zainteresowanie większej liczby graczy, których oryginalna wersja odrzuciła.

Remake Pathologic zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze