Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PUBG z najwyższą liczbą jednocześnie aktywnych graczy w historii Steama

Plus: kolejny rekord usługi Valve.

PlayerUnknown's Battlegrounds z każdym tygodniem cieszy się coraz większą popularnością. Wczoraj gra osiągnęła najwyższą liczbę jednocześnie aktywnych graczy w historii platformy Steam.

Brendan Green, producent tytułu, opublikował na Twitterze grafikę prezentującą statystyki, z których wynika, że w pewnym momencie w tym samym czasie sieciowe boje toczyło 1,342 miliona osób. Później rezultat nieznacznie wzrósł i wyniósł ostatecznie 1,349 miliona.

Projekt opracowany przez studio Bluehole zdetronizował dotychczasowego lidera, czyli Dota 2. Najlepszy wynik słynnej gry MOBA to obecnie 1,295 mln.

Sukces strzelanki imponuje, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę, że nadal znajduje się we wczesnym dostępie i kosztuje 30 euro (około 127 zł). Dla porównania, produkcja Valve jest darmowa dla wszystkich zainteresowanych.

Popularnością tytułu zaskoczony jest sam Green. W rozmowie z serwisem Polygon ujawnił, że początkowo twórcy przewidywali, że w pierwszym roku od debiutu gra sprzeda się w maksymalnie 300 tysiącach egzemplarzy. Natomiast dotychczas rozeszła się w 10 mln kopii.

To jednak nie wszystko, ponieważ własny rekord zanotowała również platforma Steam. Wczoraj liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników przekroczyła 15 mln. Poprzednio najwyższy rezultat wynosił 14 mln. Nie można przy tym wykluczyć, że osiągnięcia PlayerUnknown's Battlegrounds i usługi Valve są ze sobą powiązane.

Produkcja studia Bluehole stawia na rozgrywkę w tak zwanej formule battle royale. Setka uczestników zmagań trafia na ogromną wyspę - wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu. Jest też opcja rywalizacji grupowej.

Gra jest stale rozwijana o nowe elementy - przykładowo kilka dni temu dodano karabin Mini-14, mgłę oraz kolejne miasto. Następne aktualizacje mogą zachęcić graczy do częstszej zabawy, a co za tym idzie - poprawy wyniku.

PUBG jeszcze przed końcem bieżącego roku powinno trafić na konsolę Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze