Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PUBG trafi na urządzenia mobilne

Na razie w Chinach - z elementami znanymi z PC.

Tencent aktywnie korzysta z pozyskanych w ubiegłym tygodniu praw do dystrybucji PlayerUnknown's Battlegrounds w Chinach. Firma poinformowała, że w Państwie Środka wyda mobilną wersję słynnej popularnej strzelanki.

Szczegółów na temat edycji zmierzającego na smartfony i tablety nie podano zbyt wiele. Wiadomo jedynie, że zachowa podstawowe elementy rozgrywki znane z PC, ale do treści zostaną wprowadzone zmiany, by sprostać wymaganiom rynku.

Rywalizacja wkrótce przeniesie się na urządzenia mobilne

Obecnie nie jest jasne czy wersja mobilna pojawi się w innych krajach niż Chiny. Nie można jednak tego wykluczyć.

Projekt powstaje w odpowiedzialnym za pierwowzór studiu Bluehole, któremu pomaga firma Tencent (dzięki, Engadget). Prace podobno „postępują bardzo dobrze”, ale daty premiery nie podano.

Od momentu debiutu PlayerUnknown's Battlegrounds, na smartfonach i tabletach pojawiło się szereg klonów, żerujących na popularności sieciowej strzelanki. Wkrótce staną przed koniecznością rywalizowania z oryginałem.

Produkcja stawia na rozgrywkę w tak zwanej formule battle royale. Setka uczestników zmagań trafia na ogromną wyspę - wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu. Jest też opcja rywalizacji grupowej.

Gra dostępna na PC, choć na razie we wczesnej wersji, co jednak nie przeszkodziło w odniesieniu ogromnego sukcesu. Niedawno sprzedaż przekroczyła 20 milionów kopii, a liczba aktywnych graczy jednocześnie zbliżyła się do 3 milionów na Steamie.

PUBG powinno opuścić program Early Access na platformie Valve w przyszłym miesiącu, aczkolwiek dokładnego terminu nie podano. Natomiast 12 grudnia strzelanka trafi na konsolę Xbox One.

Tencent zdaje się mocno inwestować w gatunek battle royale. Kilka dni temu firma ogłosiła, że na chińskim rynku wyda grę Europa, która bardzo przypomina produkcję studia Bluehole. Elementem wyróżniającym tytuł jest między innymi destrukcja obiektów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze