Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 w redakcji - pierwsze spojrzenie na konsolę

Nowa generacja nadeszła.

Dziś, podobnie jak inne redakcje w Polsce, otrzymaliśmy egzemplarz testowy PlayStation 5. Tego rodzaju chwile zawsze budzą pozytywne emocje, ponieważ nowa generacja niesie zmiany, innowacje i inspirujące nowości, których już nie możemy się doczekać.

Zachęcamy do lektury krótkich wrażeń poniżej, obejrzenia zdjęć oraz filmu, prezentującego konsolę w zwykłych, domowych warunkach.

Odważny, futurystyczny design to pierwsze, co rzuca się w oczy. Design to oczywiście rzecz gustu, jednak PS5 wygląda na żywo intrygująco i bardzo nowocześnie - musimy przyznać, że z bliska prezentuje się zdecydowanie ciekawiej i lepiej niż w przedpremierowych zwiastunach i pokazach. To sprzęt o dość dużych, niemalże „pecetowych” rozmiarach.

Pierwsze odczucia to nieco solidniejsze wykonanie niż w przypadku pierwszych edycji PS4. Można od razu odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z urządzeniem z górnej półki, które nie tylko poprzez design, ale też jakość i przywiązanie do detali może się podobać.

Kontroler DualSense bardzo dobrze leży w dłoni. Jest nieco cięższy, inaczej wyważony i większy od poprzednika. Podoba nam się wyczuwalnie chropowata struktura w podchwycie (to miniaturowe symbole PlayStation), która być może będzie przeciwdziałać ślizganiu się urządzenia. Spusty również są większe, co powinno odbić się pozytywnie w grach wymagających pewnego ruchu.

To jednak zaledwie pierwsze spostrzeżenia po rozpakowaniu pudła, a na głębszą analizę przyjdzie czas wkrótce - w naszej obszernej recenzji i innych materiałach.

Poniżej galeria zdjęć z PS5:

Tagi

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze