Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 - jak uruchomić YouTube, Netflix, Twitch, Spotify

Aplikacje do oglądania filmów i seriali oraz słuchania muzyki na PlayStation 5.

PlayStation 5 służy przede wszystkim do grania w gry wideo. Jednak możesz korzystać z konsoli w innych celach - np. do uruchomienia aplikacji, które umożliwiają oglądanie filmów, seriali czy słuchania muzyki. Na tej stronie dowiesz się, gdzie znajdują się aplikacje związane z multimediami i jak z nich korzystać.

Na Ekranie głównym gry znajdują się dwie zakładki Gry (1) i Multimedia (2). Gry (1) to domyślnie uruchamiana sekcja. Jeśli zatem chcesz obejrzeć ulubiony serial lub sprawdzić coś na YouTubie, przejść do zakładki Multimedia (2) za pomocą strzałek lub lewego analoga na kontrolerze. Możesz także skorzystać z przycisków L1 i R1, by szybko przejść do zakładek po lewej i prawej stronie.

W Multimediach (2) znajdziesz kafelki związane z aplikacjami do oglądania filmów, seriali, słuchania muzyki i streamowania:

  • Wszystkie aplikacje - zbiór wszystkich aplikacji, jakie możesz uruchomić na konsoli.
  • TV i wideo - aplikacje, a także polecane treści związane z filmami, serialami i filmikami wideo.
  • Netlfix (filmy i seriale), Twitch (aplikacja służąca do udostępniania i oglądania rozgrywek z gier wideo), YouTube (serwis do udostępniania i oglądania filmów), Spotify (aplikacja służąca do słuchania muzyki, można z niej także korzystać, gdy gramy w gry; uruchomisz ją także z poziomu centrum sterowania).
  • Biblioteka aplikacji - zbiór wszystkich zainstalowanych aplikacji.

Następnie: PS5 - jak zmienić układ klawiatury systemowej

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - jak uruchomić płytę DVD i Blu-ray

Tagi
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze