Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 - Galeria multimediów: gdzie odnaleźć zdjęcia i filmy z gier

Jak odszukać klipy wideo i zrzuty ekranu na PlayStation 5.

Galeria multimediów to systemowa aplikacja PlayStation 5 służąca do przeglądania i zarządzania zdjęcia i filmami wykonanymi podczas gry. Innymi słowy: w tym miejscu znajdują się wszystkie klipy wideo i zrzuty ekranu, które pochodzą bezpośrednio z naszych rozgrywek.

Galerię multimediów możesz otworzyć na kilka sposobów:

  • na Ekranie głównym konsoli odszukaj kafelek: Galeria multimediów (1);
  • jeśli Galeria multimediów (1) nie znajduje się na Ekranie głównym, przejdź do Biblioteki gier (2) - w zakładce Zainstalowano odnajdziesz tę aplikację;
  • naciśnij przycisk Tworzenia (Create; znajduje się pomiędzy górną strzałką a touchpadem), a pojawi się na menu podręczne. Przejdź do obrazka po lewej stronie, a następnie wybierz opcję: Galeria multimediów.

Za pomocą Galerii multimediów możesz zarządzać swoimi klipami wideo i zrzutami ekranu:

  • Zakładki (3) pomagają uporządkować galerię. W Albumach treści posegregowane są według gier;
  • Opcja: Sortuj i filtruj (4) służy do segregowania galerii. Dzięki temu możesz wyszukać tylko filmy lub tylko zdjęcia.
  • Opcja: Wybierz wiele (5) umożliwia zaznaczenie wielu elementów, po to zbiorczo usunąć, udostępnić lub skopiować na dysk USB.
  • Po wciśnięciu - na danym elemencie - przycisku Options na padzie, pojawi się rozwijane menu, które umożliwia zarządzanie danym klipem lub zrzutem z ekranu. Za pomocą tego menu możesz usunąć dany element, skopiować na dysk USB, edytować plik czy dodać do ulubionych.

Przycisk Create (Tworzenie), odpowiedzialny za wywołanie menu podręcznego związanego z multimediami, wykonanie zdjęcia i nagranie filmu, można modyfikować do swoich potrzeb. Przycisk można zmapować na kilka sposobów, np. żeby jednokrotne naciśnięcie wykonało zrzut ekranu, dwukrotne - zapisało klip wideo, a przytrzymanie - wyświetliło menu sterowania tworzeniem.

Skróty przycisku tworzenia znajdują się w Ustawieniach (Zrzuty i transmisje / Zrzuty).

Następnie: PS5 - jak zrobić screenshot, zrzut ekranu

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - tryb spoczynku, wyłączanie konsoli

Tagi
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze