Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (05.10 - 11.10)

Kolekcja Drake'a, Rock Band 4.

Październik rozpoczynamy spokojnie. Jest Elite: Dangerous na Xbox One oraz Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a na PlayStation 4, a także Rock Band 4 czy pełna wersja Prison Architect.

Wtorek, 6 października

Elite: Dangerous to symulator kosmiczny, kontynuacja popularnej w latach 80. serii Elite i Frontier. Cykl przywrócono do życia poprzez zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter. Gra jest stale rozwijana, a kolejne aktualizacja dodają nowe funkcje i zawartość.

Jak sugeruje sam tytuł, zadaniem w produkcji jest budowa i opieka nad więzieniem. Przez cały okres „testów” gra była regularnie aktualizowana, a twórcy dodali między innymi wiele nowych budynków i ról pracowników, a nawet systemy kontrabandy i więziennych gangów.

Główną atrakcją są właśnie pojedynki w tej drugiej formie, ale wygląda na to, że będziemy też mogli jeździć i latać. Jak ujawniono już wcześniej, scenariusz gry napisze reżyser Metal Gear Rising: Revengeance - Kenji Saito. Dostępne transformery to między innymi Optimus Prime, Bumblebee, Sideswipe, Wheeljack i Grimlock.

  • Rock Band 4 (PlayStation 4, Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Najnowsza odsłona rytmicznej serii. Studio Harmonix zajęło się elementami, które wcześniej traktowano nieco po macoszemu. Większe znaczenie otrzyma między innymi współpraca pomiędzy członkami zespołu w przypadku zabawy w grupie.

Środa, 7 października

W skład kolekcji wchodzą trzy odsłony cyklu od Naughty Dog. Wszystkie będą dostępne w pełnej polskiej wersji językowej - także pierwsza część. Dodatkiem jest dostęp do bety Uncharted 4.

Piątek, 9 października

Akcja Grand Ages: Medieval toczy się we wczesnym średniowieczu. Gracz jest przywódcą małego plemienia, a zadaniem jest poprowadzenie ludności do sukcesów. Eksplorujemy teren, zbieramy surowce, prowadzimy relacje z innymi społecznościami i handlujemy. Zakładamy też nowe miasta, dbamy o rozwój technologii i odpieramy ataki rosnących w siłę barbarzyńców.

  • Civilization: Beyond Earth - Rising Tide (PC)
    Wersja językowa: polska (napisy)

Główne innowacje w dodatku wiążą się z szerszym otwarciem oceanów obcych planet na eksplorację. Zbudujemy pływające konstrukcje, wydobędziemy też podwodne surowce, rywalizując z nowymi gatunkami kosmitów. Przeprojektowania doczeka się system dyplomacji, oferując graczom nowe opcje.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze