Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rising Tide - zapowiedziano dodatek do Civilization: Beyond Earth

Eksploracja oceanów.

Rising Tide to tytuł pierwszego rozszerzenia do turowej strategii Civilization: Beyond Earth. Dodatek ukaże się na PC jesienią tego roku. Za prace odpowiada studio Firaxis.

Do abordażu!

Główne innowacje wiążą się z szerszym otwarciem oceanów obcych planet na eksplorację. Zbudujemy pływające konstrukcje, wydobędziemy też podwodne surowce, rywalizując z nowymi gatunkami kosmitów.

Przeprojektowania doczeka się system dyplomacji, oferując graczom nowe opcje. Większą rolę ma odgrywać osobowość naszego przywódcy. Wybierzemy też mieszane doktryny filozoficzne, co przełoży się na wybór jednostek i stosunki z pozostałymi koloniami na mapie.

W planach są cztery nowe frakcje do wyboru. Jedna z nich to Al Falah, opisywana jako grupa kosmicznych wędrowców i podróżników, wywodząca się z bogatych krajów Środkowego Wschodu.

Civilization: Beyond Earth ukazało się w październiku 2014 roku, zamieniając Ziemię na podbój kosmosu. Gra „wprowadza kilka ciekawych zmian do znanej formuły, choć nie ulega wątpliwości, że jest jedynie zmodyfikowaną wersją Civilization 5” - napisał w recenzji Damian.

Cenę w USA ustalono na 30 dolarów (ok. 107 zł). Nie znamy kwoty w euro.

Brązowa planeta

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze