Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier (25.09 - 01.10)

FIFA 18, Total War: Warhammer 2, Ruiner, Cuphead, inne.

Nadchodzący tydzień to głównie debiut kolejnej odsłony serii FIFA, ale jest także strategia Total War: Warhammer 2, oczekiwany Cuphead czy polski Ruiner.

Wtorek, 26 września

Najważniejszą nowością jest usunięcie wymogu posiadania urządzeń typu Oculus Rift czy PSVR. Pierwotnie grę projektowano z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej, ale dodatek umożliwi zabawę również na zwykłych ekranach.

 • Hob (PC, PS4)
  Wersja językowa: polska

Deweloperzy stawiają w Hob na eksplorację i zagadki środowiskowe, inspirowane - jak się wydaje - cyklem The Legend of Zelda. Bohater przemierza lokacje, stara się odnaleźć kolejne przejścia. Wspinamy się, skaczemy, ciągniemy za dźwignie.

Akcję obserwujemy więc w perspektywie FPP, walczymy z wrogiem w zamkniętych lokacjach i wypełniamy określone zadania: wysadzamy bramy, uruchamiamy windy i eliminujemy ochronę przeciwlotniczą, by na końcu czekać na ewakuację.

 • Ruiner (PC, PS4, Xbox One)
  Wersja językowa: polska (napisy)

Produkcja czerpie inspiracje z „kultowych, cyberpunkowych anime i klasycznych gier”, stawiając na szybką i brutalną akcję, z akcją w skąpanym w neonach mieście Rengkok.

Środa, 27 września

Druga odsłona serii zmienia nieco założenia, rezygnując z proceduralnie generowanych podziemi na rzecz poziomów przygotowanych przez deweloperów. Nadal nie zabraknie jednak kopania, fedrowania i skakania.

Czwartek, 28 września

W produkcji pojawią się łącznie cztery frakcje - oprócz wspomnianych Jaszczuroludzi, gracze otrzymają do dyspozycji Wysokich Elfów, Mrocznych Elfów i Skavenów. Wszystkie ugrupowania staną do wojny o Wielki Wir.

Piątek, 29 września

 • Cuphead (PC, Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Akcję obserwujemy w dwóch wymiarach, przesuwając się w prawą lub lewą stronę ekranu. Wszystkie elementy oprawy graficznej są ręcznie rysowane, by jak najlepiej upodobnić się do kreskówek.

 • FIFA 18 (PC, PS3, PS4, X360, Xbox One, Nintendo Switch)
  Wersja językowa: polska

FIFA 18 stawia na ewolucję, nie rewolucję. Twórcy nie wprowadzają dużych zmian czy nowego, dodatkowego trybu. Postawili na ulepszenia między innymi w oprawie. Otrzymujemy więc chociażby technologię Motion Technology, dzięki której otrzymamy lepsze animacje.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze