Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje nowa odsłona klasycznej serii Star Control

Eksploracja kosmosu.

Studio Stardock ogłosiło Star Control: Origins, nową odsłonę klasycznej serii produkcji science-fiction.

Wydaje się, że odrodzenie związane jest z modą zapoczątkowaną przez No Man's Sky. Wcielamy się więc w kapitana pierwszego międzygwiezdnego statku zbudowanego przez ludzkość i eksplorujemy generowaną proceduralnie galaktykę.

Zenyatta?

Zgodnie z mottem serialu „Star Trek”, celem będzie wybranie się tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek. Możemy liczyć na spotkania z obcymi rasami oraz badanie tajemniczych światów.

Origins umiejscawia akcję w 2086 roku, gdy ludzkość otrzymuje wezwanie o pomoc od kosmitów, którzy rozbili się na Trytonie, największym księżycu Neptuna. W ten sposób na Ziemi powstaje międzynarodowa agencja Star Control.

Poniższy teaser prezentuje ogólne założenia projektu:

Seria gier wideo o takiej nazwie narodziła się w 1990 roku, na PC, Amigach i - później - innych urządzeniach z epoki. Za produkcję odpowiadało istniejące do dzisiaj studio Toys for Bob, pracujące obecnie przy serii Skylanders dla Activision.

Star Control 2: The Ur-Quan Masters wydano dwa lata później. W tej odsłonie serii postawiono już w większym stopniu na eksplorację, obce rasy i dyplomację.

Star Control: Origins będzie już dziełem całkiem nowego studia, powstającego w mieście Towson w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych. Premiera w przyszłym roku, na PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze