Skip to main content

Polskie The Alters dostanie demo na PC. Obiecujący tytuł sprawdzimy wkrótce

Cały tydzień grania.

Pierwszą okazję do zagrania w ciekawie zapowiadające się The Alters od 11 bit studios dostaniemy jeszcze w tym miesiącu. Polskie studio zapowiedziało wydanie wersji demonstracyjnej na PC.

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu, użytkownicy PC będą mogli zapoznać się z demem w okresie 10-17 czerwca, a więc przez cały następny tydzień. Niestety twórcy nie zdradzili, jak wiele elementów rozgrywki zostanie udostępnione do sprawdzenia, ani na jak bardzo będziemy mogli zagłębić się w fabułę gry.

Obecnie nie jest też jasne, czy podobne inicjatywy zaplanowano także dla użytkowników konsol. Według wydanych do tej pory zapowiedzi, The Alters powinno zadebiutować w tym roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Produkcja 11 bit studios zapowiada się na szaloną mieszankę gatunków, oferując rozwiązania znane z RPG-ów, strategii czy gier podobnych do Fallout Shelter. Wcielamy się w Jana, który musi awaryjnie lądować na odległej planecie. Do dyspozycji posiada ogromną, mobilną bazę, którą obsługiwać powinna jednak duża, wykwalifikowana załoga.

Troche Death Stranding, trochę Fallout Shelter.Zobacz na YouTube

Aby zaradzić na samotność, Jan wykorzystuje odnalezioną na planecie substancję, z pomocą której tworzy własne klony. Każdy kolejny Jan ma swój własny charakter i umiejętności, więc spory są nieuniknione. Zadaniem gracza będzie więc odpowiednie zarządzanie bohaterami, zbudowanie funkcjonalnej bazy i dalsza eksploracja tajemniczej planety.

Zobacz także