Skip to main content

Oto najpopularniejsze dema festiwalu Steam Next Fest. Polska gra w czołówce

Przekrój gatunkowy.

Valve podsumowało najnowszą edycję festiwalu Steam Next Fest, oferującego liczne dema nadchodzących produkcji. Najpopularniejszą próbką okazało się Once Human, a w pierwszej dziesiątce jest też polski tytuł.

Jak wyjaśnia firma na specjalnej stronie, produkcje poszeregowano według liczby unikatowych użytkowników. „Niektóre gry można już zamawiać przed premierą, a wiele dem jest nadal aktywnych!” - czytamy w komunikacie.

Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

  1. Once Human
  2. Level Zero: Extraction
  3. Test Drive Unlimited Solar Crown
  4. Tiny Glade
  5. Wizard of Legend 2
  6. Duckside
  7. Metal Slug Tactics
  8. The Alters
  9. Lost Castle 2
  10. Dungeon Clawler
Zobacz na YouTube

Once Human to sieciowy survival w otwartym i postapokaliptycznym świecie. Walczymy z potworami, zbieramy surowce i budujemy bazy, a wszystko to we współpracy ze znajomymi. Za prace odpowiada studio Starry Studio, jeden z oddziałów deweloperskich NetEase.

Level Zero: Extraction to extraction shooter w perspektywie pierwszej osoby. Rywalizujemy nie tylko z kosmitami, ale także z innymi graczami. Wszystko to w mrocznej atmosferze horroru, przypominającej nieco serię Obcy. Cechą wyróżniającą jest zapewne fakt, że możemy zagrać także jako potwór.

Pierwszą trójkę zamyka Test Drive Unlimited Solar Crown, czyli wyścigi w otwartym świecie, z premierą - po licznych opóźnieniach - potwierdzoną niedawno na 12 września.

Wśród poloników mamy demo The Alters. Główny bohater - Jan Dolski - jest prostym pracownikiem fizycznym, który musi awaryjnie lądować na odległej planecie. Do dyspozycji posiada ogromną, mobilną bazę, którą obsługiwać powinna jednak duża, wykwalifikowana załoga. Jest jednak sam, więc wpada na genialny pomysł zaludnienia pojazdu klonami swojej osoby.

Zobacz także