Skip to main content

Polski RoboCop: Rogue City zalicza kolejne opóźnienie

Detroit musi poczekać.

Stare Detroit musi poczekać nieco dłużej na swojego metalicznego wybawiciela. RoboCop: Rogue City od polskiego studia Teyon ukaże się dopiero w listopadzie obecnego roku.

To już kolejne opóźnienie strzelanki. Początkowo zakładano bowiem czerwiec, co zweryfikowano później na wrzesień. Jak widać, także i tego terminu nie uda się dotrzymać. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Sytuację dodatkowo komplikował fakt, że na Steamie nadal widnieje wrzesień, a opis poniższego trailera mówił pierwotnie o listopadzie, ale w 2024 roku. Teraz wszystko jest już jednak jasne - RoboCop: Rogue City ukaże się 2 listopada 2023 roku.

Zespół z Krakowa wyrasta powoli na specjalistów od licencjonowanych produkcji o nieco bardziej budżetowym zacięciu. Rambo: The Video Game z 2014 roku było jeszcze - delikatnie pisząc - średnie, ale już Terminator: Resistance z 2019 r. wypadło nie najgorzej, choć oceny także nie zachwycały.

W RoboCop: Rogue City kontrolujemy oczywiście w tytułowego bohatera, a warto także przypomnieć, że do roli powraca sam Peter Weller, który wcielał się w metalowego policjanta w oryginalnym filmie oraz w sequelu, lecz później z przestępcami w mrocznym Detroit walczyli już inni.

Uzbrojeni w niezawodny pistolet Auto-9 (i 20 innych broni), mechaniczną siłę, a także lata doświadczeń podczas pracy w policji i szereg gadżetów do dyspozycji, staniemy do walki z ludźmi dążącym do zniszczenia naszego rodzinnego miasta. Wszystko to w perspektywie pierwszej osoby.

„Przemierzaj otwarty świat i wykonuj powierzone zadania zgodnie z własnym poczuciem sprawiedliwości. Poszukiwanie dowodów, przesłuchania i utrzymywanie porządku publicznego to tylko niektóre z twoich codziennych obowiązków w pracy policjanta” - czytamy w opisie.

Zobacz także