Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska strategia stała się najbardziej wyczekiwaną grą Steama. Przegoniła nawet Hades 2

Zagramy jeszcze w kwietniu.

Strategia Manor Lords od polskiego studia Slavic Magic wspięła się na szczyt listy życzeń Steama po długim czasie spędzonym na drugim miejscu. W końcu udało się przegonić nawet Hades 2.

Walka o pierwsze miejsce bywa bardzo chaotyczna, ponieważ ranking potrafi zmieniać się z dnia na dzień, ale wygląda na ta to, że sytuacja zdążyła się już ustabilizować. Osiągnięciem pochwalił się wydawca Hooded Horse, przypominając jednocześnie o nadchodzącej premierze w fazie wczesnego dostępu.

26 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Podczas gdy odliczamy minuty do premiery, mamy wam kilka niesamowitych wiadomości do przekazania. Manor Lords jest obecnie najbardziej wyczekiwaną grą na Steamie” - przekazano w komunikacie na platformie X.

Konkretnych liczb niestety nie ujawniono. Biorąc jednak pod uwagę, że barierę dwóch milionów „rezerwacji” przebito już trzy miesiące temu - zainteresowanie musi być spore. „Mam nadzieję, że zachęci to innych deweloperów, którzy mają trudności z wypuszczeniem swoich gier na rynek” - mówił wtedy Grzegorz Styczeń, autor i główny twórca projektu.

Faza wczesnego dostępu Manor Lords ruszy na PC (także w Game Passie) już 26 kwietnia. W przyszłości tytuł rafi również na konsole Xbox Series X/S. Rozgrywka łączy charakterystyczne elementy gatunku city-builderów z imponującymi potyczkami w czasie rzeczywistym, prawie jak w cyklu Total War.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, ile czasu Manor Lords spędzi we wczesnym dostępie.Zobacz na YouTube

Cechą wyróżniającą grę jest system budowania bez ograniczającej siatki, co pozwoli na bardziej swobodne stawianie budynków i urozmaicanie krajobrazu. Powstają w ten sposób naturalne, „organiczne” osiedla, które - jak wyjaśniono na Steamie - inspirowane są „sztuką i architekturą Frankonii z końca XIV wieku”.

Read this next