Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska strategia Realpolitiks otrzyma 9 lutego wersję demonstracyjną

Polityczne starcia.

Studio Jujubee z Katowic ogłosiło, że osadzona we współczesnych realiach strategia Realpoltiks doczeka się wersji demonstracyjnej na PC, już 9 lutego.

Pełna wersja produkcji debiutuje tydzień później, 16 lutego.

Są też podwodne struktury

W demie gracze będą mogli pokierować losami jednego z dwóch państw: Rosji lub Niemiec. „Wersja testowa zaoferuje scenariusze zaprojektowane tak, aby szybko wprowadzić graczy w wybory i możliwości” gry - zapewniają twórcy.

Realpoltiks, opisywane przez deweloperów jako „przystępna strategia czasu rzeczywistego” umożliwia właśnie wcielenie się w rolę przywódcy jednego ze współczesnych państw i zmierzenie się z wyzwaniami występującymi w obecnym geograficznym i politycznym układzie świata.

Tytuł przypomina nieco Europa Universalis, gdyby całość uprościć, przenieść akcję w czasy współczesne i postawić większy nacisk na politykę, nie na wojnę. Krajem pokierujemy też w przyszłości więc w końcu okaże się, czy Polska może pobić kosmos.

Jak zapewniają deweloperzy, czeka nas konieczność radzenia sobie z przeróżnymi wydarzeniami, takimi jak rozpad Unii Europejskiej, rozrost tzw. Państwa Islamskiego czy efekty III wojny światowej. Takie losowe wydarzenia mają sprawić, że każda kampania będzie inna.

Realpolitiks bazuje na trzech fundamentalnych systemach (demokracja, autorytaryzm, totalitaryzm), ale umożliwia osiągnięcie celów za pomocą różnych środków: dyplomacji, szpiegostwa, przewagi ekonomicznej czy wojska.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze