Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska strategia polityczna Realpolitiks debiutuje 16 lutego

W planach wersje mobilne.

Polskie studio Jujubee z Katowic poinformowało, że polityczna strategia Realpolitiks zadebiutuje na Steamie już w przyszłym miesiącu - 16 lutego.

Jednocześnie w komunikacie zapewniono, że premiera mobilnej wersji na urządzenia z systemami iOS oraz Android nastąpi w pierwszej połowie obecnego roku.

Co z tą Polską

Zapowiedziana w grudniu gra umożliwia wcielenie się w rolę przywódcy jednego ze współczesnych państw i zmierzenie się z wyzwaniami występującymi w obecnym geograficznym i politycznym układzie świata.

Całość przypomina nieco Europa Universalis, gdyby całość nieco uprościć, przenieść akcję w czasy współczesne i postawić większy nacisk na politykę, nie na wojnę. Krajem pokierujemy też w przyszłości więc w końcu okaże się, czy Polska może pobić kosmos.

Jak zapewniają deweloperzy, czeka nas konieczność radzenia sobie z przeróżnymi wydarzeniami, takimi jak rozpad Unii Europejskiej, rozrost tzw. Państwa Islamskiego czy efekty III wojny światowej. Takie losowe wydarzenia mają sprawić, że każda kampania będzie inna.

Kontrolowany przez gracza kraj może stać się cenionym członkiem ONZ lub też nuklearną potęgą, ciągle testującą możliwości sąsiadów.

Realpolitiks bazuje na trzech fundamentalnych systemach (demokracja, autorytaryzm, totalitaryzm), ale umożliwia osiągnięcie celów za pomocą różnych środków: dyplomacji, szpiegostwa, przewagi ekonomicznej czy wojska.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze