Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon Go z tematycznymi atrakcjami w przyszłym tygodniu

Letnie wydarzenie.

Twórcy popularnego Pokémon Go - studio Niantic - ujawnili szereg atrakcji zaplanowanych na lato, w tym debiutujące już w przyszłym tygodniu wydarzenie specjalne Lód i Ogień (ang. Ice and Fire).

Być może mamy do czynienia z nawiązaniem do nowych odcinków Gry o Tron, serii bazującej przecież na „Pieśni lodu i ognia”. Siódmy sezon serialu startuje 17 lipca.

Wydarzenie specjalne zaczyna się 13 czerwca, z naciskiem - jak można się domyślić - na potworkach reprezentujących tytułowe żywioły. Łapanie takich pokémonów zapewni bonusy do punktów doświadczenia za perfekcyjne rzuty Pokéball, a także przecenione Lucky Eggs.

Wkrótce po zakończeniu atrakcji deweloperzy wydadzą sporą aktualizację gry, wprowadzającą „opcje grupowej rozgrywki”, cokolwiek może to oznaczać. Szczegóły poznamy na E3 w przyszłym tygodniu.

Letnie atrakcje

Na początku czerwca jeden z pracowników Niantic sugerował, że w grze pojawią się w końcu potyczki trenerów, a także legendarne stworki. Na ten temat nie powiedziano jednak nic nowego.

Jednocześnie podano, że Pokémon Go pobrano już 750 milionów razy. To świetny wynik, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że mobilna produkcja będzie obchodziła pierwsze urodziny dopiero w lipcu.

W związku z tym twórcy planują szereg letnich spotkań i imprez w prawdziwym świecie, choć nie podano jeszcze, co dokładnie czeka na uczestników.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze