Skip to main content

Podsumowanie Ubisoft Forward. Wszystkie zwiastuny i zapowiedzi z pokazu

Assassin's Creed Shadows, Star Wars Outlaws i więcej.

Wśród największych letnich pokazów gier nie mogło zabraknąć Ubisoftu. Francuski wydawca powraca z nową edycją imprezy Ubisoft Forward, z Assassin's Creed Shadows jako daniem głównym. Oczywiście nie zabrakło też innych, nie mniej wyczekiwanych zapowiedzi.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich zwiastunów i zapowiedzi zaprezentowanych podczas pokazu. Lista została ułożona w kolejności chronologicznej.

Pierwszą zapowiedź otrzymaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem właściwej części imprezy. Urozmaiceniem podczas odliczania minut do startu imprezy była prezentacja gry Monopoly. Produkcja inspirowana kultową planszówką trafi na PC we wrześniu tego roku.

Zobacz na YouTube

Kolejną przedpokazową atrakcją był premierowy zwiastun BattleCore Arena. Ubisoft przypomina, że darmowa produkcja z kulkami-robotami w roli głównej jest już dostępna na PC w ramach fazy wczesnego dostępu.

Zobacz na YouTube

Kolejny materiał, kolejne przypomnienie. Ubisoft dało znak posiadaczom telefonów z systemem iOS, że Assassin's Creed Mirage jest już dostępne do kupienia na na urządzeniach iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max, iPad Air oraz iPad Pro z czipem M1 lub nowszym.

Zobacz na YouTube

Ostatnią przepokazową nowością była oficjalna zapowiedź nowego sezonu w The Division 2, który właśnie wystartował. Fani strzelanki mogą sprawdzić nowości osobiście, bez konieczności posiadania dodatku Władcy Nowego Jorku.

Zobacz na YouTube

Pierwszą właściwą atrakcją Ubisoft Forward okazał się zwiastun i długa prezentacja rozgrywki z Star Wars Outlaws. Przemytniczka Kay Vess nie boi się żadnego zlecenia, a w kosmosie czeka ją wiele do zrobienia. Tytuł zapowiada się na kuszącą opcję dla fanów otwartych światów, o miłośnikach Gwiezdnych Wojen nie wspominając.

Zobacz na YouTube
Zobacz na YouTube

Pozostajemy w tematyce strzelania, ale tym razem już bardziej przyziemnie. Ubisoft przypomina o udanej premierze XDefiant i prezentuje atrakcje pierwszego sezonu. Do gry zmierzają kolejne bronie, mapy, a nawet i nowa frakcja - GSK.

Zobacz na YouTube

Następna produkcja także jest grą-usługą, ale z akcją na morzu. Kolejny zwiastun to szybki rzut oka na atrakcje 2. i 3. sezonu Skull and Bones. Piracka produkcja wzbogaci się o odświeżony tryb PvP, nowe ulepszenia okrętów, wyzwania i wiele więcej.

Zobacz na YouTube

Porzucamy pirackie klimaty i przenosimy się w czasie - dosłownie. Twórcy Prince of Persia: The Lost Crown potwierdzili datę premiery pierwszego rozszerzenia fabularnego o tytule Mask of Darkness. Nowy wątek fabularny, bronie i przeciwnicy trafią do gry we wrześniu tego roku.
Zobacz na YouTube

Skoro o księciu Persji mowa, na nowości mogą liczyć także fani The Rogue Prince of Persia. Roguelike przebywający obecnie w fazie wczesnego dostępu otrzyma wkrótcę aktualizację „Temple of Fire”. Część z jej zawartości zaprezentowano na zwiastunie.

Zobacz na YouTube

Największą niespodziankę dla fanów cyklu zostawiono na koniec. Po licznych opóźnieniach spowodowanych problemami w produkcji, remake Prince of Persia: Piaski Czasu ma termin premiery. Gorsze wieści są takie, że produkcja ma zadebiutować dopiero w 2026 roku.

Zobacz na YouTube

Opuszczamy Persję i udajemy się na kolorową planetę Pandorę. Pamiętacie Avatar: Frontiers of Pandora? Ciepło przyjęta gra akcji z zeszłego roku wzbogaci się o pakiet fabularny Łamacze Niebios. Nowe bronie i wątek fabularny trafią do gry 16 lipca.

Zobacz na YouTube

Powracamy na Ziemię. Następne w kolejce było The Crew Motorfest, a konkretnie zapowiedź 2. roku rozgrywek, który wystartuje w listopadzie. Gracze odwiedzą nową wyspę, gdzie znajdą kolejne pojazdy, muzykę i drogi do przejechania.

Zobacz na YouTube

Podczas pokazu znalazło się też miejsce na nieco strategii. Anno 117: Pax Romana to najnowsza odsłona cenionego cyklu z ekonomicznym zacięciem. Tym razem gracze postarają się doprowadzić do ekonomicznego rozkwitu regiony Albionu i Lacjum. Premiera na PC i konsolach obecnej generacji w 2025 roku.

Zobacz na YouTube

W końcu przyszła pora na danie wieczoru. Ubisoft Forward zakończono wyczekiwanym pokazem rozgrywki Assassin's Creed Shadows. Tym razem obserwujemy akcję z perspektywy potężnego samuraja Yasuke. Jest klimatycznie, filmowo i zaskakująco krwawo.

Kolejne fragment materiału to 5 minut dla Naoe. Tutaj wracamy już do bardziej tradycyjnego podejścia serii, z sekwencjami skradankowymi i skrytobójstwami. Pojawia się też motyw zabawy światłem i chowania się w cieniu. Jeśli przyjdzie potrzeba, Naoe poradzi sobie w bezpośrednim starciu, korzystając z potężnego arsenału.

Zobacz na YouTube

Read this next