Skip to main content

Zapowiedziano Anno 117: Pax Romana. Tym razem zbudujemy rzymską prowincję

Premiera w 2025 roku.

Prośby fanów kultowej serii ekonomicznych strategii zostały wysłuchane. Na imprezie Ubisoft Forward zapowiedziano bowiem całkiem nową odsłonę, Anno 117: Pax Romana.

Jak wskazuje sam tytuł, otrzymamy znaczący skok w przeszłość - cykl jeszcze nigdy nie sięgał tak daleko wstecz. Szczegóły są obecnie skąpe, lecz wcielimy się gubernatora rzymskiej prowincji i wygląda na to, że twórcy szykują większy nacisk na walkę, ponieważ na oficjalnym blogu mowa o zrealizowaniu przeznaczenia „przez dominację lub wzrost ekonomiczny”.

Zobacz na YouTube

„Anno 117. Pax Romana celuje w miano największej i najbardziej szczegółowej symulacja Rzymu - czytamy w opisie. „Jako gubernator będziesz mógł zbudować prowincję w Latium [to okolice samego Rzymu - dop. red.] lub celtycką krainę Albionu według własnego uznania”.

Zajmiemy się zarządzeniem „wszystkim”, od akweduktów po pozorowane bitwy morskie - naumachia - w naszym koloseum. „To, czy rozpowszechnisz kulturę rzymską, czy przyjmiesz tradycje celtyckie, zależy od ciebie” - napisano dalej.

To obecnie wszystkie znane detale. Premiera w przyszłym roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Zobacz także