Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Podobno powstaje remake Chrono Trigger, a wkrótce Nintendo Direct

Aktualizacja: Nintendo Direct zapowiedziane.

AKTUALIZACJA: Część doniesień właśnie się potwierdziła. Nintendo Direct zostało oficjalnie zapowiedziane - pokaz odbędzie się jutro, czyli 21 czerwca o godzinie 16:00 czasu polskiego. Wydarzenie potrwa około 40 minut. Na pewno zobaczymy Pikmin 4, możliwe jednak, że pojawi się też opisywany poniżej remake Chrono Trigger.


ORYGINALNA WIADOMOŚĆ: Przecieki wskazują, że powstaje remake kultowego Chrono Trigger. Gra uważana jest za jedną z najlepszych w historii, jednak do dziś nie doczekała się należytego odświeżenia. | PLOTKA

Leaker o pseudonimie Nintendo Zippo dość często udostępnia informacje związane z japońskimi grami, choć nie zawsze jego doniesienia się sprawdzają. Niemniej z jego słów wynika, że Square Enix ma pracować nad nową wersją Chrono Trigger. Gra ma powstawać jako remake HD-2D, a więc trzymać się będzie oryginalnego, dwuwymiarowego stylu graficznego, choć wszelkie grafiki doczekają się gruntownej przebudowy.

Obecnie nie wiadomo, czy twórcy postawią na wierniejszą stylistykę zbliżoną do tego, co znamy z Final Fantasy Pixel Remaster, czy też zdecydują się na większe zmiany upodabniające przygody Crono do nowszych gier Square Enix, jak choćby Octopath Traveller lub znajdujący się w produkcji Dragon Quest 3 Remake. Odświeżone Chrono Trigger miałoby trafić na Nintendo Switch, jednak nie wiadomo obecnie nic o wersjach na pozostałe platformy.

Informator twierdzi, że w projekt mają być zaangażowani w pewnym stopniu także oryginalni twórcy, w tym słynący z serii „Dragon Ball” mangaka Akira Toriyama, który zaprojektował bohaterów Chrono Trigger. Również Hironobu Sakaguchi i Yoshinori Kitase mieliby nadzorować odświeżanie klasycznego RPG. Square Enix podobno nie chciało opracowywać tego remake'u bez udziału członków oryginalnego zespołu.

Zippo donosi też, że „w ciągu najbliższych 48 godzin” powinniśmy spodziewać się nowego Nintendo Direct, choć nie wiadomo, czy ma to jakikolwiek związek z Chrono Trigger Remake. Oryginalna gra ukazała się w 1995 roku i stanowiła swoiste pożegnanie ówczesnego Squaresoftu z konsolą Super Nintendo. Fabuła - w ogromnym uproszczeniu - kręci się wokół rosnącej grupki przyjaciół podróżujących w czasie, by zapobiec globalnej katastrofie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze