Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] Reboot Silent Hill na PS5 zostanie zapowiedziany w maju

Projekt jest podobno realizowany przez Sony.

W przyszłym miesiącu może dojść do prezentacji nowej odsłony Silent Hill, która ma być resetem całej serii - wynika z niepotwierdzonych informacji.

Źródłem jest użytkownik forum Resetera o pseudonimie KatharsisT. Odpowiadając na pytanie innego internauty, który chciał się dowiedzieć, czy gra zostanie ujawniona na pokazie PS5, napisał „MAYbe”. To gra słów: po polsku wyrażenie oznacza „może”, ale w oryginalnym zapisie położono nacisk na „MAY”, czyli maj.

Ostatnią odsłoną cyklu jest Silent Hill: Downpour z PS3 i X360

Według wcześniejszych nieoficjalnych doniesień, nad nowym Silent Hill pracuje japoński oddział Sony. W powstawanie projektu zaangażowani są podobno autorzy poprzednich części - Keiichiro Toyama, Masahiro Ito i Akira Yamaoka.

KatharsisT to informator znany fanom cyklu. Użytkownik jako jeden z pierwszych twierdził, że kolejna gra z serii - która rzekomo jest rebootem marki - zmierza wyłącznie na PS5.

Źródło: Resetera

Poprzednio: Prace nad drugą częścią Final Fantasy 7 Remake już trwają

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze