Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony pracuje nad nowym Silent Hill - sugerują nieoficjalne informacje

Za projekt odpowiada ponoć japoński oddział firmy.

Japoński oddział Sony pracuje nad nową odsłoną Silent Hill - wynika z nieoficjalnych informacji ujawnionych przez internautę o pseudonimie Aestethic Gamer, który niegdyś przedstawił szczegóły o remake'u Resident Evil 3.

Użytkownik przekonuje, że za projekt odpowiada zespół, który w przeszłości przygotował dwie części Gravity Rush. Podkreśla, że tytuł powstaje podobno od około 18 miesięcy, a do prezentacji powinno dojść jeszcze w tym roku.

Pracami kieruje ponoć Keiichiro Toyama, w przeszłości zaangażowany w rozwój pierwszego Silent Hill. W ekipie są rzekomo także Masahiro Ito i Akira Yamaoka - odpowiednio projektant postaci w pierwszych czterech grach z cyklu i kompozytor muzyki do większości odsłon serii.

Według internauty, Konami - właściciel marki - nawiązał współpracę z Sony dwa lata temu. Użytkownik nie zna szczegółów negocjacji, ale japońskiemu wydawcy zależy podobno na odzyskaniu reputacji poprzez stworzenie udanej produkcji. Firma pokrywa część budżetu, a oba koncerny podzielą się zyskami ze sprzedaży.

Na powrót serii wskazał też rysownik Suehiro Maruo, który po wizycie w siedzibie Konami opublikował logo Silent Hills

Użytkownik twierdzi, że Konami docelowo chce stworzyć dwie odsłony serii. Wskazuje, że drugą grą jest Silent Hill od Hideo Kojimy, przy czym rozmowy w sprawie projekty miały jeszcze nie dobiec końca.

Warto zaznaczyć, że w marcu pojawiły się już plotki o kolejnych odsłonach cyklu. Zostały zdementowane przez właściciela marki, ale Aestethic Gamer zwraca uwagę, że nie byłby to pierwszy raz, gdy firma nie mówi prawdy - przypomniał, że zaprzeczała zwolnieniu Kojimy.

Źródło: Resetera

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze