Skip to main content

PlayStation State of Play - wszystkie gry i trailery

Sporo nowości i zapowiedzi.

W nocy zakończył się wrześniowy pokazy PlayStation State of Play. Jeśli smacznie spaliście, poniżej znaleźć można chronologiczne podsumowanie tych bardzo intensywnych dwudziestu minut, z uwzględnieniem wszystkich zapowiedzi i materiałów wideo, od Tekken 8 do God of War Ragnarok.

Pokaz rozpoczęła bijatyka Tekken 8 od Bandai Namco, z rozgrywką zarejestrowaną na PlayStation 5. Weterani serii - Jin Kazama oraz Kazuya Mishima - walczą w deszczu, ale pod wulkanem. Woda i ogień!

Zobacz na YouTube

Następne w kolejności były produkcje na PS VR2. Najpierw projekt o wyjątkowo krótkim tytule Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge Enhanced Edition. Premiera w przyszłym roku.

Zobacz na YouTube

Kolejna gra na zestaw rzeczywistości wirtualnej od Sony. Demoe to RPG w stylu planszówki. Akcję obserwujemy z góry, przestawiając figurki.

Zobacz na YouTube

Następnie pojawiła się Sega, pokazując spin-off serii Yakuza, wydany dotychczas wyłącznie w Japonii - Like a Dragon: Ishin. Premiera (na Zachodzie) w lutym przyszłego roku. Mowa o tytule z 2014 roku, więc całość zostanie gruntownie odświeżona.

Zobacz na YouTube

Idąc dalej, mamy Warner Bros. oferujące misję na wyłączność dla konsol PlayStation w Hogwarts Legacy. Zwiedzimy podziemia pod opuszczonym sklepem, odblokujemy też dodatkowe szaty.

Zobacz na YouTube

Co dalej? Świetnie zapowiada się Pacific Drive, stawiające na survival, ale... zza kierownicy samochodu i w stylu serii Stalker, z akcją przeniesioną w USA. Premiera w przyszłym roku na PC i PS5.

Zobacz na YouTube

Sony postanowiło następnie omówić program lojalnościowy PlayStation Stars. Mowa między innymi o „wirtualnych przedmiotach kolekcjonerskich” i wszyscy mają obecnie nadzieję, że japońska korporacja nie planuje wejścia na rynek NFT. Inicjatywa zadebiutuje jeszcze we wrześniu.

Zobacz na YouTube

Wracamy do gier. Synduality to futurystyczna strzelanka Bandai Namco, z akcją w perspektywie trzeciej osoby. Premiera w przyszłym roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Zobacz na YouTube

Stellar Blade to „konsolowy exclusive”, co oznacza także premierę na PC, choć zapewne w późniejszym terminie. Koreański tytuł ujawniono już trzy lata temu, ale pod nazwą Project EVE. Całość przypomina nieco cykl Bayonetta, z dynamiczną akcją TPP.

Zobacz na YouTube

Rise of the Ronin to kolejny „konsolowy exclusive”. Ten projekt do złudzenia przypomina Ghost of Tsushima, gdyby dodać do tego większą porcję akcji - za prace odpowiada przecież Team Ninja, mistrzowie gatunku. Do tego otwarty świat. Premiera dopiero w 2024 roku.

Zobacz na YouTube

Następnie tempo nieco zwolniło, ponieważ Sony postanowiło ujawnić kontroler w malowaniu God of War Ragnarok.

Zobacz na YouTube

Prezentację zakończono za to z przytupem, ponieważ otrzymaliśmy też fabularny zwiastun God of War Ragnarok.

Zobacz na YouTube

Zobacz także