Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pacific Drive to... samochodowy survival inspirowany Stalkerem

Z akcją w USA.

A gdyby tak skorzystać z pomysłów serii Stalker, ale graczy wsadzić za kierownicę samochodu i przenieść wydarzenia do USA? Taki - dość nietypowy - pomysł realizuje gra Pacific Drive od Ironwood Studios.

Premiera w przyszłym roku na PC i PlayStation 5. Całość opisywana jest jako „run-based, first-person driving survival”. Run-based oznacza, że lecz kluczowe będzie ciągłe powtarzanie podejścia, będąc bogatszym o wiedzę z poprzednich „wyjazdów”. Pozostałych określeń nie trzeba objaśniać.

Trafimy na północny zachód Stanów Zjednoczonych, gdzie pojawiły się tajemnicze anomalie, tworzące surrealistyczne często krajobrazy. Prawie jak Zona w Czarnobylu. Wsiadamy za kółko samochodu terenowego i wyruszamy z bazy, by odkryć tajemnicę Olimpijskiej Strefy Wykluczenia.

Zarówno pojazd, jak i sam garaż będziemy rozbudowywać i usprawniać wraz z postępami. Twórcy obiecują, że rozgrywka zapewni „wolność”, premiując „kreatywność i eksperymentowanie”. Co bardziej interesujące, samo auto posiadać będzie „własne dziwactwa i osobowość”.

Read this next