Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation Showcase nadchodzi? Sony podobno planuje dużą imprezę przed E3

Mamy dowiedzieć się, co przyniesie „kolejna faza PS5”.

Sprawdzony insider Jeff Grubb zdradził, ze Sony może szykować duży pokaz, który najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze przed czerwcowymi targami E3. Japończycy mają skupić się na PlayStation 5 i przyszłości platformy.

- Oszczędzają dobre rzeczy na PlayStation Showcase, które powinno odbyć się przed E3. Impreza miała początkowo odbyć się zeszłej jesieni, ale wciąż była przesuwana, ponieważ deweloperzy nie byli gotowi. Teraz twórcy są przygotowani i Sony powinno zorganizować wielkie wydarzenie, które rozpocznie nową fazę PlayStation 5 - powiedział Jeff Grubb w podcaście Game Mess Decides.

Wszystkim, którzy krzywią się na samą myśl o słowie „insider”, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że Jeff Grubb jest obecnie jednym z najlepiej poinformowanych leakerów, a jego przewidywania bardzo często się sprawdzają. Ostatnim tego przykładem były choćby doniesienia dziennikarza na temat ostatniego State of Play.

Nie jest to też pierwszy raz, gdy słyszymy o planowanym na czerwiec PlayStation Showcase, jednak po tym, jak potwierdziły się przecieki na temat wczorajszego State of Play, doniesienia o potencjalnej dużej imprezie przed E3 zdają się jeszcze bardziej prawdopodobne. Sony nie zamierza brać udziału w targach, jednak dziwne byłoby, gdyby firma zrezygnowała z jakichkolwiek prezentacji w okresie letnim.

Czego natomiast można się spodziewać po PlayStation Showcase? Z pewnością wielu niespodzianek, do czego Sony zdążyło przyzwyczaić nas przez lata swojej obecności na rynku. Bardzo możliwe, że zobaczymy wreszcie Spider-Mana 2, a być może i Marvel's Wolverine, którego premiera może odbyć się już w przyszłym roku. Niewykluczone też, że Japończycy ujawnią w końcu nowy model PS5, o którym plotkuje się już od dawna.

Read this next