Skip to main content

3500 zł za grę Adriana Chmielarza na Allegro - czy znajdzie się chętny?

Oryginalny i zafoliowany egzemplarz Teenagent.

Na Allegro wystawiono egzemplarz gry Teenagent - jednej z pierwszych gier stworzonych przez Adriana Chmielarza - którą nabyć można za zawrotną cenę 3,5 tysiąca złotych.

Słynna polska przygodówka oferowana jest na aukcji w wydaniu premierowym. Pudełko z produkcją zapakowane jest w oryginalną folię, co oznacza, że nigdy nie było rozpakowywane przez pierwotnego właściciela.

Aukcja z unikalnym egzemplarzem Teenagent

Sprzedający podkreśla, że gra jest unikatem i rarytasem dla kolekcjonerów, którzy nie zadowolą się zwykłą reedycją lub wersjami dodawanymi do gazet. Do tej pory jednak nikt nie zdecydował się na kupno tytułu.

Teenagent to wydana w 1994 roku produkcja od studia Metropolis Software. Pozycja jest klasyczną przygodówką typu point & click, mocno inspirowaną Monkey Island i Day of the Tentacle. Gracze wcielają się w nastolatka, który zostaje agentem tajnych służb.

Gra zapakowana jest w oryginalne pudełko

Gra jest jednym z pierwszych dużych projektów w karierze Adriana Chmielarza, czyli osoby współodpowiedzialnej za powstanie serii Painkiller oraz strzelanki Bulletstorm. Obecnie deweloper wraz ze swoim studiem The Astronauts pracuje nad nastawionym na akcję Witchfire.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że obecnie Teenagent dostępny jest za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Produkcję w polskiej wersji językowej pobrać można bezpłatnie za pośrednictwem platformy cyfrowej GOG.

Read this next