Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformówka Volgarr the Viking zmierza na PS4 i PS Vita

Gra w stylu retro.

Platformówka Volgarr the Viking debiutowała w zamierzchłej przeszłości 2013 roku, lecz oprawa graficzna w stylu retro sprawia, że produkcja starzeje się bardzo wolno. Ogłoszono właśnie, że trafi także na PS4 i PS Vita.

Amerykańska data premiera tych wydań to 15 listopada. Gracze z Europy muszą jeszcze poczekać, ale twórcy z Crazy Viking Studios zgłoszą wkrótce tytuł do certyfikacji w naszym regionie, więc oczekiwania nie powinny być zbyt długie.

Trzask!

Zadbano o wsparcie dla opcji Cross-Buy, więc zakup jednej wersji na sprzęt PlayStation oznacza automatyczny dostęp do drugiej, bez dodatkowych opłat.

Crazy Viking Studios zebrało finanse na Kickstarterze, a następnie otrzymało wsparcie od Adult Swim Games. Tytuł ukazał się 13 września 2013, a nieco ponad rok później wydano też konwersję Xbox One.

Produkcja naśladuje klasyczne platformówki, stawiając na wysoki poziomem trudności, brak częstych zapisów rozgrywki i „pikselową” oprawą graficzną. Wcielamy się oczywiście w tytułowego bohatera, który otrzymuje od Odyna zadanie pokonania smoka.

Postać dysponuje mieczem, włócznią i drewnianą tarcza, lecz wraz z postępami w poszczególnych etapach może zdobyć dodatkowe umiejętności - lub je stracić, otrzymując obrażenia.

Jeśli przejdziemy mapę bez utraty życia, na koniec otrzymamy specjalny klucz odblokowujący dodatkowe poziomy, a ostatecznie - najlepsze zakończenie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze