Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Planescape: Torment doczeka się odświeżonej wersji - jest trailer

Powrót klasycznej gry RPG.

Beamdog - odpowiedzialne za wydanie odświeżonych wersji Icewind Dale oraz dwóch części Baldur's Gate - pracuje nad remasterem gry Planescape: Torment.

Produkcja ukaże się w nieznanym na razie terminie na PC (Windows, Mac i Linux) oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

W nowym wydaniu grafikę wyświetlimy w wyższych rozdzielczościach

Odświeżone wydanie ujawniono z pomocą zwiastuna, który 7 marca wgrano na oficjalny kanał studia Beamdog w serwisie YouTube. Najprawdopodobniej jednak film udostępniono przedwcześnie.

Oficjalna zapowiedź powinna nastąpić o 22:00 czasu polskiego. Do tej godziny odmierza zegar widoczny na uruchomionej kilka dni temu stronie internetowej gry. Niewykluczone, że wówczas poznamy też dokładną datę premiery.

Z trailera wynika, że rozszerzona edycja Planescape: Torment zaoferuje między innymi grafikę zoptymalizowaną pod kątem rozdzielczości 4K. Do tego usprawniony interfejs i odświeżona ścieżka dźwiękowa.

W pracach nad nową wersją produkcji pomaga główny projektant oryginału - Chris Avellone.

Wydane w 1999 roku Planescape: Torment przez wielu graczy i recenzentów uznawane jest za jednego z najlepszych przedstawicieli gatunku RPG w historii. Za powstanie gry odpowiada nieistniejące już studio Black Isle.

Akcję produkcji osadzono w tytułowym uniwersum. Wcielamy się w bezimiennego bohatera, który po każdej śmierci ożywa. Każde wskrzeszenie wymazuje jednak mężczyźnie pamięć - w trakcie zabawy staramy się więc odkryć tożsamość prowadzonej postaci.

Gra w dużo większym stopniu niż Baldur's Gate czy Icewind Dale stawia na warstwę fabularną. Większości walk możemy uniknąć - podczas przygody jedynie kilka pojedynków jest obowiązkowych.

W ubiegłym miesiącu zadebiutowała „duchowa” kontynuacja produkcji - Torment: Tides of Numenera. Stworzony przez ekipę inXile Entertainment tytuł osadzony jest w innym uniwersum i oferuje uwspółcześnioną rozgrywkę.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze