Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: nowy projekt producenta Planescape: Torment

Wikingowie i świeże spojrzenie na gry RPG.

Guido Henkel rozpoczął zbiórkę pieniędzy na klasyczną grę RPG Thorvalla. Niemiecki producent wraz z firmą G3 Studios liczy na minimum milion dolarów dotacji.

- Thorvalla to tytuł, który chciałem stworzyć od dłuższego czasu, ale nie widziałem miejsca dla takiego projektu na rynku gier - czytamy w informacji prasowej. - Sytuację zmienił zdobywający ogromną popularność serwis Kickstarter, dzięki któremu twórcy mogą uniezależnić się od wydawców.

Thorvalla ma rozgrywać się w świecie nordyckich mitów i tajemniczych plemion, połączonym z dobrze znanym fantasy z orkami i goblinami. Jak przystało na klasyczną grę RPG, pokierujemy drużyną bohaterów, a historia obfitować będzie w barwne postacie niezależne i długie dialogi.

Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju, o czym świadczy fakt, że twórcy nie wybrali jeszcze silnika graficznego, na którym oprą produkcję. Akcję na pewno obserwować będziemy z góry, a po obszarze gry przemieścimy się wskazując odpowiednie miejsce na mapie. Główną postać stworzymy za pomocą rozbudowanego edytora, nie zabraknie także magii.

Guido Henkel to urodzony w Niemczech producent, pisarz i muzyk. Największe sukcesy odniósł pracując w Interplay, gdzie współtworzył m.in. Fallout 2, Planescape: Torment czy Neverwinter Nights.

Grafika koncepcyjna z Thorvalli

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze