Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Piłkarz Premier League „zszokowany” swoimi niskimi statystykami w EA Sports FC 24

„Będę musiał z kimś pomówić”.

Marcus Rashford - piłkarz Manchesteru United oraz reprezentacji Anglii - brał udział w oficjalnym ujawnieniu statystyk, jakie twórcy EA Sports FC 24 przyznali mu w nadchodzącej odsłonie piłkarskiej serii. Sportowiec nie był jednak zachwycony kolejnymi liczbami, które były znacznie niższe od tych, które oczekiwał.

Już na początku Rashford wyraził zdziwienie, że w FIFA 23 otrzymał ocenę 87, podczas gdy spodziewał się 89 lub 90 punktów. Biorąc pod uwagę, że w obecnym sezonie nie poprawił swojej prędkości, to był miło zaskoczony, że w tym roku przyznano mu notę właśnie 90. Dodał jednak, że zeszłoroczna ocena była dla niego „niemiła”, a sam uważa siebie za „najszybszego zawodnika Manchester United”.

Podobnie nie spodobało mu się przyznanie w zeszłym sezonie statystyki siły strzału na poziomie 82 punktów. „Będę musiał z kimś pomówić” - stwierdził piłkarz. Po chwili jednak, gdy dowiedział się, że jego ocena wzrosła do 86, uznał, że „jak na razie wygląda to dobrze”, chociaż jego wyraz twarzy mówił co innego. Tak samo rozczarowany był niską notą za podania - 78 w nadchodzącej grze - podczas gdy według niego powinna wynosić 80.

Następnie poprawnie wytypował swoją ocenę 84 punkty z dryblingu - „chociaż mogłaby być wyższa” - ale już po chwili był bardzo żywiołowo zareagował z niskiej statystyki obrony, jaką otrzymał w poprzedniej odsłonie serii. „41? Jestem aż taki słaby? Powiem szczerze, to mnie zszokowało. Nie mogę dostać niższej oceny” - pytał prowadzącego Rashford, którego ocena ostatecznie wzrosła do 42. Jego humoru nie poprawiła też nota umiejętności fizycznych na poziomie 74 punktów. „Powinno być 76” - skwitował piłkarz.

Ostatecznie sportowiec jednak stwierdził, że ogólna ocena 85 punktów go zadowala. Oprócz tego na filmie pojawili się również Callum Wilson z Newcastle United, Kaoru Mitoma z klubu Brighton & Hove Albion FC oraz Thiago Silva z Chelsea FC, którzy także zgadywali swoje statystyki w nowej odsłonie serii. Przypomnijmy, że EA Sports FC 2024 zadebiutuje już 29 września na PS5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch oraz PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze