Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy odcinek serialu „Silos” dostępny za darmo... na Twitterze

W piątek finał sezonu.

W piątek finał pierwszego sezonu serialu „Silos”, więc Apple pożyczyło taktykę od piratów i dla zachęty udostępniło pierwszy odcinak w całości za darmo, na... Twitterze.

Epizod pod tytułem „Dzień Wolności” dostępny jest także w Polsce, lecz minusem będzie zapewne fakt, że dostępne są jedynie napisy w języku angielskim. Poza tym nie ma jednak żadnych ograniczeń, czy też reklam. Jeśli zechcemy obejrzeć resztę, potrzebna będzie już oczywiście subskrypcja Apple TV.

„Silos” to postapokaliptyczny serial na bazie powieści z cyklu „Wool” autorstwa Hugh Howey’a. Założenia przypominają nieco Fallout - ludzie zamieszkują tytułowy, podziemny silos, a wyjście na powierzchnię jest najwyraźniej wyrokiem śmierci, w wyniku znacznego pogorszenia warunków życia na Ziemi.

Jak można się domyślać, sytuacja szybko się komplikuje, gdy bohaterowie odkrywają stare nośniki danych i dowiadują się, że rzeczywistość może być nieco bardziej skomplikowana. W obsadzie są między innymi Rebecca Ferguson („Diuna”, „Mission: Impossible), Rashida Jones („The Office”, „Parks and Recreation) czy Tim Robbins („Skazani na Shawshank”).

Prace nad adaptacją rozpoczęto w zamierzchłej przeszłości 2012 roku, lecz Apple zaangażowało się dopiero w 2021 roku. W obliczu pieniędzy amerykańskiej korporacji sprawy potoczyły się dużo szybciej, a zdjęcia rozpoczęto jeszcze w tym samym roku. Oceny były na tyle pozytywne, że potwierdzono już drugi sezon.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze