Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy gameplay z Generation Zero od twórców Just Cause

Horizon Zero Dawn jako FPS z elementami survivalu?

Avalanche Studios zaprezentowało pierwsze fragmenty rozgrywki z Generation Zero - nastawionej na kooperację gry, w której trafiamy do świata opanowanego przez wrogie maszyny.

Razem z przyjaciółmi (lub bez - jest też tryb singleplayer) wcielimy się w młodzieńców, którzy okrywają, że wszyscy inni ludzie zniknęli. Bohaterów ścigają maszyny wyposażone w różne sensory. Gra opiera się na walce, ale istotny jest też survival - skradanie i gromadzenie zasobów oraz przedmiotów.

Spotkamy wiele maszyn, w różnych rozmiarach, typach i wariacjach. Niektóre okażą się zbyt potężne, a wtedy jedynym ratunkiem będzie ucieczka. Twórcy podkreślają, że nieustanne obserwowanie otoczenia i ostrożne przemierzanie otwartego świata to klucz do sukcesu.

Pomocne okaże się także wykorzystywanie otoczenia (np. wybuchających elementów środowiska), specjalnego sprzętu oraz taktyk grupowych. Pozbycie się pancerza maszyny znacznie ułatwi pokonanie wroga.

Co ciekawe, „zranione” roboty zachowają swój stan niezależnie, czy gracze odnajdą je ponownie „minuty, godziny czy dni” po ostatnim starciu. Wspomniano też o craftingu - możemy ulepszać zdobyte bronie, montując dodatki.

Grę stworzono na autorskim silniku studia, Apex. Produkcja zaoferuje cykl dobowy, zmienną pogodę, a nawet pory roku.

Generation Zero zadebiutuje w 2019 na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły