Skip to main content

Pierwszy epizod fabularnego DLC do BioShock Infinite debiutuje 12 listopada

Burial at Sea.

Na oficjalnym koncie serii BioShock w serwisie Facebook poinformowano, że pierwszy epizod dwuczęściowego DLC do BioShock Infinite zadebiutuje w przyszłym miesiącu - 12 listopada.

Wcześniej zapowiadano jedynie premierę „w okresie świątecznym”. Dodatek zatytułowany Burial at Sea przenosi graczy do Rapture, gdzie toczyła się akcja dwóch poprzednich części. Ponownie wcielimy się w Bookera, który razem z Elizabeth poszukuje zaginionej dziewczyny. Pojawi się także nowy Plazmid i wyposażenie.

Przejście odcinka zajmie około 2-3 godziny. Cenę ustalono na 15 dolarów (ok. 46 zł), na PC, X360 i PS3. Rozszerzenie jest też częścią przepustki sezonowej, która oferowana była za darmo do wszystkich premierowych kopii gry w Polsce, na PC i konsolach. Wersja pecetowa dodatku ukaże się z polskimi napisami, zaś na konsolach - po angielsku.

„Jest to niczym list miłosny skierowany do fanów, ale zarazem początek opowieści, dzięki której gracze będą mogli inaczej spojrzeć na uniwersum BioShocka” - komentuje Ken Levine, szef studia Irrational Games. „W dodatku Burial at the Sea zamiast tworzyć Rapture z elementów wziętych z gier BioShock i BioShock Infinite, postanowiliśmy zaprojektować zupełnie nowe otoczenia całkowicie od podstaw”

Druga część dodatku ukaże się najpewniej w przyszłym roku. Pokierujemy samą Elizabeth, stawiającą raczej na skradanie niż otwartą walkę.

Read this next