Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsza część serii Gabriel Knight doczeka się odświeżonej wersji

Na PC, Mana, iPada i Androida.

Klasyczna gra przygodowa Gabriel Knight: Sins of the Fathers z 1993 roku doczeka się odświeżonej wersji na PC, Maca, iPada i Androida. Tytuł zadebiutuje w połowie przyszłego roku.

Informację podała na Twitterze Jane Jensen - autorka odpowiedzialna za serię od samego początku. „Moje studio - Pinkerton Road - tworzy remake pierwszej części z okazji 20 rocznicy premiery” - napisała.

Producentka zapowiada nie tylko kompletnie odświeżoną oprawę graficzną, ale także kilka nowych zagadek. Od nowa nagrano wszystkie głosy postaci, choć z racji upływu czasu niektóre postacie otrzymały nowych aktorów. Również oprawa dźwiękowa powstaje od podstaw.

Jensen ujawniła, że praw do serii użyczyło jej Activision. Jeśli odświeżona wersja odniesie sukces, autorka nie wyklucza zwrócenia się do wydawcy z prośbą o możliwość stworzenia całkiem nowej odsłony.

Klasyczna przygodówka rozgrywała głównie w Nowym Orleanie, gdzie tytułowy bohater szuka inspiracji do nowej powieści. W mieście dochodzi do rytualnych zabójstw vodoo, a prowadzona postać odkrywa tajemniczą przeszłość swoich przodków.

Jane Jensen równolegle pracuje nad sfinansowaną na Kickstarterze przygodówką Moebius, czyli „duchowym następcą” serii Gabriel Knight. Autorka przyznała w wywiadzie z serwisem GameTrailers, że to właśnie prace nad tym tytułem zwróciły uwagę Activision.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze