Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - crafting, tworzenie przedmiotów

Jak tworzyć itemy i modyfikować przedmioty.

Path of Exile, jak przystało na grę z gatunku hack and slash, stawia olbrzymi nacisk na pozyskiwanie przedmiotów - to od nich finalnie zależy efektywność postaci i to, czy będzie w stanie poradzić sobie z każdym zagrożeniem. Zdobywanie przedmiotów pod konkretny build czy rolę dla swojej postaci wymaga inwestycji czasu, jednakże zaradzić temu można, przynajmniej częściowo, dzięki rzemiośle.

Crafting w Path of Exile dzieli się niejako na trzy grupy. Pierwszą a nich jest możliwość modyfikowania przedmiotów dzięki walutom. Dla przykładu, dzięki Orb of Alchemy (1) możemy zmienić zwykły (biały) przedmiot w przedmiot rzadki (żółty), przy pomocy Jeweller's Orb (2) zmienić możemy ilość gniazd w przedmiocie, a za sprawą Chaos Orb (3) możemy przekuć przedmiot od nowa, przez co zyska on całkowicie nowe statystyki.

Drugim sposobem na crafting jest modyfikacja przedmiotów przy pomocy stołu do craftingu (4) , który znaleźć można w dowolnej kryjówce w grze. Receptury do rzemiosła odblokowywane są wraz z przebiegiem rozgrywki, przez co gracz zyskuje coraz większe możliwości.

Po wejściu w interakcję ze wspomnianym stołem, otworzy się nowe okno. U góry (5) znaleźć można zakładki odpowiadające kategoriom przedmiotów, poniżej (6) dostępne efekty, a u dołu (7) miejsce na przedmiot. Wystarczy wrzucić w puste miejsce przedmiot, który chcemy zmodyfikować, wybrać interesujący nas efekt i wcisnąć przycisk Craft (8) .

Przedmiot zyska przez to nową statystykę. Pamiętać należy jednak o tym, że nie można dodać drugi raz tej samej statystyki, że każdy przedmiot ma ograniczoną ilość efektów i że każda taka modyfikacja kosztuje określoną ilość waluty.

Ostatnią grupą jest wykorzystanie systemu Menagerie. Zyskuje się do niej dostęp podczas pierwszego aktu - w losowo wybranym miejscu pojawia się Einhar, myśliwy, który prosi o pomoc w polowaniu. Po ubiciu 3 wskazanych bestii, odblokuje się wspomniana menażeria. Dostać do niej można się poprzez system waypointów (9) , wybierając z mapy małą ikonkę potwora (10) .

Po wejściu do Menagerie, udać należy się do jej zachodniej części, gdzie jest krwawy ołtarz - Blood Altar (11) . Wejście z nim w interakcję wywoła nowe okno, gdzie rozpocząć będzie dało się crafting.

System działa w dość nietypowy sposób, gdyż do tworzenia przedmiotów wymaga pojmania potworów , które zdobywa się poprzez walkę z nimi - jak, na przykład, przy pierwszej okazji, gdy pojawia się Einhar. Gdy zostaną one już zdobyte, na liście w nowym oknie wystarczy wybrać dostępną recepturę (12) i wcisnąć przycisk Craft (13) .

Po tym na arenie pojawią się potwory, które zostały wykorzystane do rzemiosła. Zadaniem gracza jest ich pokonanie. Gdy tak się stanie, wystarczy wejść ponownie w interakcję z ołtarzem i zebrać stworzony przedmiot (14) . W oparciu o ten system tworzyć można przedmioty unikalne, które znacząco ułatwić mogą rozgrywkę na niższych poziomach.

Następnie: Path of Exile - odblokowanie i używanie zdolności

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - jak resetować skille i odzyskać punkty

Komentarze