Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pakiet kart za ponad 125 zł w EA Sports FC 24 nie spodobał się graczom

Losowe Pay to Win.

Tryby Ultimate Team w serii FIFA zawsze były źródłem kontrowersji, za sprawą paczek z mniej lub bardziej losowymi piłkarzami. EA Sports FC 24 nie tylko nie porzuca tego trendu, ale wydaje się iść krok dalej, oferując pakiet o nazwie „Elite Season Opener Pack”.

Ten kosztuje ponad 125 złotych. Trudno ustalić dokładną cenę, ponieważ - wzorem gier mobilnych - nie można kupić po prostu 3 tysięcy Punktów FC, a na tyle wyceniono zestaw. Najtaniej będzie więc postawić na dwie paczki: 2800 punktów oraz dwa razy po 100 punktów. Łącznie jest to wydatek rzędu około 132 zł.

Można też zdecydować się wydanie 285 tysięcy monet Ultimate Team, lecz trudno spodziewać się, żeby gracze posiadali tak pokaźne zasoby tak krótko po premierze.

Tymczasem pakiet „Elite Season Opener Pack” oferuje spore korzyści, zawierając 45 „złotych” piłkarzy o umiejętnościach powyżej 80, a także opcje wypożyczenia zawodników powyżej 87 i 88 średniej umiejętności.

Pozyskanych kopaczy nie można sprzedać, lecz - jak można się domyślać - zbudowanie mocnej jedenastki na tak wczesnym etapie po premierze gry może oferować przewagę w rywalizacji z innymi graczami. Nie trzeba chyba dodawać, że najpierw trzeba kupić samą grę, za grubo ponad 300 zł.

Jest drogo. Screen: IGN

Gracze zwracają uwagę, że tak duży i drogi pakiet jeszcze nigdy nie był dostępny w sprzedaży tak krótko w okresie debiutu nowej odsłony serii (Elite Season Opener Pack trafił do sprzedaży jeszcze przed premierą samego FC 24).

Jest też druga strona medalu. Karty są losowe, więc są spore szanse, że będą niezbyt użyteczne, zduplikowane lub po prostu słabe. „Wiedziałem, że się nie opłaca, ale postanowiłem coś kupić” - raportuje „Appearance_Deficit” w serwisie Reddit. „Jeden niewypał na 85 punktów i do tego 26 duplikatów, wszystkie poniżej 83”.

„Kosztuje 30 funtów. Absolutnie nie powinno być normą, by ktoś wydawał tyle pieniędzy na grę, która sama w sobie jest zbyt droga” - komentuje „towfoon”. „Za dwa tygodnie nie będzie cię interesował żaden z tych zawodników, jeśli nie był to jakiś absolutny kozak”.

„Nie wspominając, że cykl życia kolejnych odsłon jest krótszy niż rok” - zgadza się „nyse125”. „Realistycznie rzecz biorąc, wydawanie czegokolwiek ponad 30 i 40 dolarów powinno zagwarantować najlepszych zawodników aż do nowej gry”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

EA Sports FC 24

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze