Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowy horror o jeździe samochodem dostał datę premiery

Pacific Drive zadebiutuje w przyszłym roku.

Podczas niedawnego wydarzenia PC Gaming Show: Most Wanted deweloperzy ze studia Ironwood opublikowali nowy zwiastun swojej gry Pacific Drive, łączącej elementy survival-horroru, rougelike’a i symulatora jazdy. Ponadto poznaliśmy datę premiery - tytuł zadebiutuje 22 lutego 2024 roku.

Jak możemy dowiedzieć się ze zwiastuna i opublikowanej informacji prasowej, akcja gry przeniesie nas na teren półwyspu Olympic Penisula. Dawniej popularne miejsce pieszych wędrówek zostało odcięte od reszty świata po serii groźnych, paranormalnych wydarzeń. Gracze wcielają się w rolę rządowego agenta, który za kierownicą niepozornego samochodu musi przedzierać się w głąb strefy wykluczenia i zbadać przyczyny katastrofy.

Zabawa przyjmuje formę znanych z gier rougelike „runów” - w czasie każdego podejścia staramy się dotrzeć jak najdalej na mapie. Oczywiście początkowo nie będzie się nam to udawało, jednak przy każdej porażce zdobędziemy przydatne części. Pozwolą nam one ulepszyć nasz pojazd, dzięki czemu poradzi sobie on lepiej w kolejnych runach.

Ponadto musimy pamiętać o regularnych naprawach wozu i wymienianiu uszkodzonych części, aby był w stanie zapewnić nam odpowiednie bezpieczeństwo. Jak widzimy na opublikowanym gameplayu, od czasu do czasu będziemy musieli także odejść od kierownicy auta i eksplorować część mapy pieszo.

Oprócz tradycyjnej wersji cyfrowej - którą możemy już dodać do listy życzeń na Steam, Epic Games Store i PlayStation Store - deweloperzy zapowiedzieli też fizyczną edycję Deluxe, zawierającą kilka fizycznych gadżetów. Oprócz pełnej wersji gry na PlayStation 5, dostaniemy także wymienną okładkę z dwoma grafikami do wyboru, „Dziennik Podróżnika”, trzy drukowane pocztówki oraz kod na pobranie DLC z zestawem przedmiotów kosmetycznych do upiększenia naszego pojazdu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Pacific Drive

PS5, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze