Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oppenheimer - kiedy na Netflix, HBO Max, Prime Video

Co wiemy o premierze na małym ekranie.

„Oppenheimer” to najnowsze kinowe widowisko Christophera Nolana, a także pierwszy film biograficzny w karierze reżysera. Produkcja o amerykańskim fizyku podbija kina na całym świecie, generując rekordowe zyski. W tym miejscu dowiesz się, kiedy będzie można obejrzeć film online w serwisach Netflix, HBO Max lub Prime Video.


„Oppenheimer” zadebiutował w kinach 21 lipca 2023 roku. Film z miejsca stał się hitem, zarabiając w weekend otwarcia ponad 80 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych. To trzecie najlepsze otwarcie spośród filmów Nolana i najlepsze wśród filmów biograficznych w ogóle.

Christopher Nolan znany jest ze swojej miłości do wyświetlania filmów na dużym ekranie. Przyspieszona premiera jego poprzedniego filmu, „Tenet”, w serwisie HBO Max doprowadziła do zerwania przez reżysera wieloletniej współpracy z Warner Bros. „Oppenheimer” został wyprodukowany przez Universal Pictures, które zobowiązało się spełnić warunki Nolana: jego filmy mogą ukazać się na małym ekranie najwcześniej 100 dni po premierze kinowej.

Oznacza to, że „Oppenheimera” zobaczymy w serwisach VOD najwcześniej 29 października 2023 roku. Mowa tu jednak wyłącznie o możliwości zakupu lub wypożyczenia filmu w serwisach takich jak Apple TV, Canal+, czy CHILI. Nie wiemy, kiedy film może pojawić się w ramach subskrypcji Netflixa, HBO Max, Disney+ czy Prime Video.

„Oppenheimer” to biografia Roberta Oppenheimera, amerykańskiego fizyka nazywanego „ojcem bomby atomowej”. Film opowiada historię jego kariery, pracy nad Projektem Manhattan, a także późniejszych oskarżeniach oraz rozterkach moralnych, dotyczących śmiercionośnego wynalazku. W rolę tytułową wcielił się Cillian Murphy, a na ekranie towarzyszą mu m.in. Emily Blunt, Robert Downey Jr. oraz Matt Damon.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze