Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Operatorka Ela w nowym filmie z Rainbow Six Siege

Wraz z postaciami z Hong-Kongu.

Ubisoft opublikował nowy materiał poświęcony strzelance Rainbow Six Siege. Nagranie przedstawia fragmenty rozgrywki z udziałem bohaterów, którzy pojawią się w grze w ramach kolejnego sezonu rozgrywek - operacji Blood Orchid.

Wśród nowych postaci jest pani Ela - członkini polskiej jednostki antyterrorystycznej GROM. Zielonowłosą kobietę zaprojektowano z myślą o działaniach defensywnych.

Ela Bosak we własnej osobie

Operatorka korzysta z miny Grzmot, którą można przyczepić do dowolnej powierzchni. Po detonacji, urządzenie ogłusza przeciwników. Podopieczna dysponuje jednak dużą szybkością, dzięki czemu w momencie, gdy wróg jest unieruchomiony potrafi podbiec do nieprzyjaciela i zaatakować oponenta pistoletem, pistoletem maszynowym lub strzelbą.

Pozostałe postaci pochodzą z Hong Kongu. Pierwszą jest kładąca nacisk na atak Ying. W walce korzysta z granatów błyskowych, które oślepiają wszystkich znajdujących się w pobliżu przeciwników.

Przed rzuceniem można jednak przytrzymać urządzenie, wydłużając tym samym czas detonacji. Poza tym gracze otrzymają opcję przyczepienia ładunku do zniszczalnej powierzchni, by światło przedostało się do pomieszczenia po drugiej stronie.

Ostatnią nową postacią jest Lesion, który skupia się na defensywie. Najważniejszym elementem wyposażenia mężczyzny są miny z trucizną - u rywala, który natknie się na jedną z nich, toksyna wywoła anomalie, pokrywając kamerę zieloną barwą, a także przez pewien okres zada stałą ilość obrażeń.

Zarażony gracz może wyciągnąć strzałkę z jadem, ale wówczas odkłada broń, przez co jest narażony na atak przeciwników.

Miny z trucizną są o tyle groźne, że pozostają niewidoczne dla wszystkich poza Lesionem. Urządzenia wykryć można jedynie z pomocą elektronicznego detektora.

Operator podczas walki może rozstawić maksymalnie siedem ładunków z wirusem. Nie posiada jednak wszystkich od razu - dostęp do kolejnych egzemplarzy zdobywa wraz z upływem czasu.

Akcja filmu prezentującego dodatkowych bohaterów toczy się na nowej mapie, którą osadzono w Hong Kongu. Poziom zlokalizowano na terenie opuszczonego parku rozrywki.

Operacja Blood Orchid - zawierająca opisywane postaci oraz planszę - początkowo miała zadebiutować 29 sierpnia, ale niedawno ogłoszono, że wówczas nowości ukażą się tylko na serwerach testowych na PC. Pełna wersja pojawi się dopiero 5 września.

Tego dnia dostęp do bohaterów uzyskają posiadacze przepustki sezonowej. Reszta graczy otrzyma możliwość odblokowania operatorów za wirtualną walutę, tydzień później, 12 września.

Członkowie jednostki GROM początkowo mieli otrzymać własny sezon, wraz z mapą zlokalizowaną nad Wisłą. Ze względu na zorganizowanie operacji Health, której celem było usprawnienie warstwy technicznej gry, plany uległy zmianie.

Warto zaznaczyć, że autorzy przygotowują łącznie dwóch polskich operatorów. Kolejny zadebiutuje w następnym okresie zmagań.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze