Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżone Resident Evil 2 i 3 miały ukazać się w jednym zestawie?

Nieoficjalne informacje.

Zapowiedziany niedawno remake Resident Evil 3 ukaże się nieco ponad rok po debiucie odświeżonej wersji drugiej części serii. Według nieoficjalnych informacji, obie gry miały początkowo trafić do jednego pakietu.

Imhran Khan z ekipy prowadzącej w serwisie YouTube kanał Kinda Funny Games - i były redaktor magazynu Game Informer - przekonuje, że Capcom zamierzał wydać wymienione produkcje w zbiorczym zestawie.

Remake Resident Evil 2 ukazał się na początku 2019 roku

Rozmówcy dziennikarza ujawnili jednak, że plany zmieniono ze względu na opóźnienia w pracach nad odświeżoną edycją Resident Evil 3. Kiedy okazało się, że remake drugiej odsłony będzie gotowy wcześniej, postanowiono rozdzielić pakiet.

Z informacji pozyskanych przez Khana wynika więc, że oba projekty powstawały równolegle. To wyjaśnia, dlaczego nowa wersja trzeciej części ukaże się w tak krótkim odstępie czasu od premiery poprzedniego tytułu.

Twórcy remake'u Resident Evil 3 znacznie odświeżyli wygląd postaci

- Gra była elementem zestawu, więc teraz wydają ją razem z Project Resistance, które pierwotnie było odrębną produkcją, którą Capcom przejął i uzupełnił o licencję Resident Evil. Chcieli usprawiedliwić tak szybki debiut - tłumaczy dziennikarz.

Remake trzeciej części zaoferuje między innymi odświeżoną oprawę graficzną, ze stworzonymi od zera modelami postaci i obiektów otoczenia. Do tego zmiany w rozgrywce - tytuł przedstawi wydarzenia znad ramienia bohaterów, a nie z perspektywy statycznej kamery.

Zobacz na YouTube

Akcja gry rozpoczyna się w przeddzień wydarzeń z poprzedniej odsłony. Wcielamy się w Jill Valentine, która musi wydostać się z ogarniętego chaosem miasta. Bohaterce przeszkadza mutant, stworzony w celu likwidowania członków oddziału specjalnego S.TA.R.S.

Remake Resident Evil 3 ukaże się 3 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Co ciekawe, niedawno poinformowano, że druga część sprzedała się w liczbie 5 milionów egzemplarzy, osiągając lepszy wynik niż oryginał.

Źródło: GamingBolt

Następnie: W horrorze P.T. z PS4 gracz kierował Normanem Reedusem, aktorem z Death Stranding

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Resident Evil 2 Remake

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Resident Evil 3: Nemesis

Nintendo GameCube, PS1

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze