Skip to main content

Odświeżone Halo: Combat Evolved zadebiutowało na PC

Nieoczekiwana premiera.

Niespodziewanie na PC pojawiło się Halo: Combat Evolved Anniversary, czyli odświeżona wersja pierwszej odsłony cyklu strzelanek, a zarazem druga - po Halo: Reach - gra z Kolekcji Master Chiefa wydana na komputerach osobistych.

Udoskonalona edycja produkcji ukazała się w 2011 roku na X360, zaś trzy lata później trafiła na konsolę Xbox One. Tytuł oferuje przede wszystkim znacznie poprawioną względem oryginału oprawę graficzną.

Zobacz na YouTube

Halo: Combat Evolved Anniversary dostępne jest na Steamie, gdzie kosztuje 35,99 zł. Grę można też kupić w zbiorczej Kolekcji Master Chief, która kosztuje 142,99 zł, przy czym zestaw wchodzi równieżw skład abonamentu Xbox Game Pass na PC.

Wersja komputerowa pozwala grać w 4K i w ponad 60 klatkach na sekundę. Do tego sterowanie zoptymalizowane pod kątem klawiatury i myszy, a także obsługa ultraszerokich monitorów (w formacie 21:9).

Grafika jest znacznie ładniejsza niż w oryginale sprzed lat

Halo: Combat Evolved jest pierwszą odsłoną przygód Master Chiefa, który na tytułowym świecie musi uratować garstkę ocalałych ludzi przed przeważającymi siłami wroga. Warto zaznaczyć, że oryginał jako jedna z nielicznych części serii ukazał się na PC, ale jakość wydania krytykowano.

Źródło: Steam

Read this next