Skip to main content

Octopath Traveler 2 trafiło do Game Passa. RPG w klasycznym stylu także na Xbox

A „jedynka” jest na PlayStation.

Square Enix kontynuuje zapowiadaną strategię wydawania gier na wszystkich platformach. Octopath Traveler trafiło na PS4 i PlayStation 5, a Octopath Traveler 2 jest już dostępne na Xboksach, także w Game Passie.

Pierwsze Octopath Traveler debiutowało w lipcu 2018 roku wyłącznie na Nintendo Switch, lecz potem dodano jeszcze konwersje PC (2019), Stadia (2020) oraz Xbox One (2021). Brakuje więc natywnej odsłony na Xbox Series X/S, ale jest kompatybilność wsteczna.

„Dwójka” ukazała się w lutym 2023 roku, już jednocześnie na większej liczbie platform, ale właśnie z pominięciem sprzętu Xbox. Teraz sytuacja się zmienia, a odsłonę na komputery osobiste dodano także do Microsoft Store.

Zobacz na YouTube

Przeszkodą w przypadku pierwszej gry może być cena, ustalona w PlayStation Store na 269 złotych (ze zniżką do 177,54 zł dla abonentów PS Plus). To raczej sporo, jak na niemal 6-letni tytuł. Jest też pakiet z sequelem, za 319 złotych.

Co równie interesujące, taka cena sprawia, że pierwsza część serii w PS Store jest obecnie... droższa niż sequel, wyceniony na 259 złotych (tyle samo „dwójka” kosztuje w Microsoft Store). Skomplikowane.

Dwie części Octopath Traveler to całkiem udane próby wyprodukowania tytułów w stylu klasycznych gier JRPG. Jest oprawa graficzna rodem z NES-ów, a do tego rozbudowana warstwa fabularna, opowiadana z perspektywy różnych postaci.

Zobacz także