Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe studio Kojimy współpracuje z Sony nad grą na PlayStation 4

Już oficjalnie.

Potwierdziły się doniesienia z wczorajszego wieczora. Sony ujawniło w krótkim materiale wideo, że Hideo Kojima i jego nowe studio - Kojima Productions - wyprodukują grę z konsolową wyłącznością na PlayStation 4 (co nie wyklucza więc wersji PC).

Logo studia

Wieści ogłosił szef Sony Computer Entertainment - Andrew House - w komunikacie opublikowanym w serwisie YouTube, a japońska firma wydała też specjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Historia PlayStation to historia innowacji i wspaniałych, nowych serii” - zapewnia House. „Hideo Kojima był ważną częścią tego dorobku, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że wybrał współpracę z PlayStation dla swojego całkiem nowego projektu.”

„Przez założenie własnego, niezależnego studia podejmuję się nowych wyzwań i jestem podekscytowany, mogąc współpracować z PlayStation, jak czyniłem to w przeszłości” - dodał Kojima. „Nie mogę się doczekać, by dostarczyć - z pomocą PlayStation - gry, która stanie się udaną serią.”

Nie podano żadnych szczegółów na temat produkcji.

Hideo Kojima potwierdził też informacje na Twitterze, zapuścił brodę i otworzył stronę internetową nowego studia, z licznymi ogłoszeniami o pracę.

Cover image for YouTube videoAnnouncing a new partnership with one of the most celebrated game developers in history

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
PS4
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze